Mitä tekemistä työttämälle äidille päivisin oulussa??

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja "joutilas"
  • Ensimmäinen viesti Ensimmäinen viesti
Hae kuule vaikka työtä! niin me muutkin aikamme käytetään, ei katsos päästä tylsistymään ja pidetään yhteiskunta toiminnassa. Se kun ei toimi niin, että kaikki makaisi päivät pitkät kotona, niinkuin sinä!
 
Haettu on työtä..viimeksi perjantaina kävin työkkärissä kyselemässä, mutta kun työtä EI JUST NYT OLE!! Veroja maksan minäkin, vaikken töissä olekkaan.
 
[QUOTE="Joutilas";22263683]Haettu on työtä..viimeksi perjantaina kävin työkkärissä kyselemässä, mutta kun työtä EI JUST NYT OLE!! Veroja maksan minäkin, vaikken töissä olekkaan.[/QUOTE]

Työkkärissä kyselemässä? Eiköhän tässäkin oma aktiivisuus ole kaiken a ja o.
 
hanki koira ja lenkkeile sen kanssa
käy kaupungissa "Shoppailemassa"
paista lapsille lettuja, meidän lapset olisivat onnellisia jos koulusta tullessa olisi letut odottamassa
lueskele kirjoja, katso TV.tä
siivoa kaapit tai vaihda huonekalujen järjestystä
hae töitä aktiivisesti

minä keksisin sata hommaa jos ei tarvisi käydä töissä
 
[QUOTE="joutilas";22263508]Lapset on aamupäivät koulussa ja äiti tarvis jotain virkistystä siksi aikaa.
Mitä voi oulussa tehdä, ettei ihan tylsisty kokonaan. Ehdotuksia!![/QUOTE]

Olen tatuoitu jätkä!
 

Yhteistyössä