Mitä päälle festareille?

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja heju
  • Ensimmäinen viesti Ensimmäinen viesti
H

heju

Vieras
Tämä kotiäiti repäisee ja lähtee RMJ:hin. Viimeksi oon ollut viime vuosituhannella festareilla ja viime kapakkareissustakin on jo neljä vuotta aikaa, joten hiukka jännittää... ;)

Mutta mitä ihmettä laitan päälle? Silloin nuorempana oli rähävaatteet kova juttu, kun festareilla rymyttiin torstaista sunnuntaihin ja teltassa yövyttiin, mutta nyt menen vaan yhdeksi päiväksi ja yöksi kaverin luo. Tällä hetkellä sääennuste näyttäis lauantaille n. 18 astetta ja puolipilvistä.
 
Mahdollisimman mukavat vaatteet ja kengät. Reppuun jotain mitä voi lisätä jos tulee kylmä (ja voikin tulla ihan uskomattoman kylmä, joten villapaita ja takki ei ole mitenkään liioiteltua), paree varautua myös siihen että on lämmin. Kertakäyttösadetakki on kans kova sana.
 

Yhteistyössä