mitä mieltä talosta?

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja oululainen
  • Ensimmäinen viesti Ensimmäinen viesti
O

oululainen

Vieras
http://kuluttaja.etuovi.com/crometapp/product/realties/common/public/search/item/item.jsp?portal=eo&.pkg=12000410107130&.pkg=12000410458830&.pkg=12000410107100&list_id=12000410484650&itemcmd=move2&itemgroup_id=50.1&itemgroup_id=50.7&item_id=41.907288


Pintaremonttia vaatii, mutta mitä mieltä muuten?
 
Ei taida pieni pintaremontti riittää..
Ikkunat alkuperäiset, samoin lämmitysjärjestelmä (ehkä pitää uusia säiliö, poltin ja kattila), vanhat sähköt ja putket, sauna ja kylppäri ap-asussa, vain vessa remontoitu..

Mutta jos ei työtä pelkää (me olemme remontoineet rintamamiestaloa jo 4.5v ) niin muuten ihan kiva, yläkertaan saa varmaan hyvin rakennettua lisää tilaa.
 
Ulkoapäin, vaatinee laittamista, maalaamista ja sen semmoista.
Sisältä....tapetit uusiksi...vähän valkoinen kylppäri...varmaan omalla sisustuksella saisi ihan kivaksi.. väriä tuo talo kaipaa sisälle... onneksi tavarat ei tule sentään mukana jos ostaa..

 
Tyttösenäiti tuossa mainitsikin tuota pakollista remonttihommaa, johon kyllä äkkiä saa uppoamaan tosi paljon rahaa. Talohan on kyllä hyvällä paikalla ja remontoimalla siitä saa varmastikin ihan mukavan. Minua vain ehkä hieman epäilyttäisi tuo paritalohomma, kun ei koskaan tiedä, kuinka ihanat naapurit siisä sitten todella on.

Jos et tuon isompaa asuntoa kaipaa, löytyy Oulusta varmaan n.150 000 jotain muutakin. Tuon verran saa äkkiä menemään, kun nuo kaikki rempat lakaa tekemään.
 

Yhteistyössä