Mitä lahjaksi 1-vuotiaalle, jolla on jo kaikkea

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja epätoivoinen
  • Ensimmäinen viesti Ensimmäinen viesti
E

epätoivoinen

Vieras
Synttärit lähestyy. Lapsen äiti kertoo, että heillä on jo kaikkea (saaneet lahjoituksena äidin sisarilta). Äiti toivoo lapselle rahaa, mutta en ihan periaatteestakaan haluaisi antaa lahjaa rahana, koska raha ei ole kiinteää ja pysyvää (ja näkyvää). Mitä ostaa siis? Mikä voisi olla sellainen, mitä kannattaisi ostaa?
 
Onko lapsella pituusmitta? Valokuvaliikkeistä ja kultakaupoista saa sellasia pituusmittoja joihin saa laitettua kuvia. Sellanen oli skiva ja yheltä oon meidänn 1 veelle sellasta toivonu. Saa nähdä tuleeko.
 
Onko lapsella joku säästötili tai joku mihin kerätään rahaa ja saa esim 18 v sen? Sinne suoraan voisi laittaa. me saatiin pari vaippapakettia ja olin tosi tyytyväinen kun niitä menee kuiteski. Ja Kirjat on hyviä.
 

Yhteistyössä