MITÄ HITT0A!!!

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja ÄITEE 2 lasta vko38
  • Ensimmäinen viesti Ensimmäinen viesti
Ä

ÄITEE 2 lasta vko38

Vieras
Supistuksia tullut nyt viikon verran välillä 5min välein ja välillä 8min. Välilä ne kiukkusempia ja sitten taas ei mtn aikoihin, tänään aamulla tuli limatulppa ja supistukset on olleet kiukkusempia, eilen lääkärissä ja sanoi että auki kahelle sormelle ja kaulaa silti jäljellä, muksut olleet jo yökylässä lähdön varalta luultavasti vielä toisenki yön..onko kellää samanlaista?!?!? alkaa jo kyllästyttää tälläne tulee ei tuu meininki.... ja äitipolilta ja synjnäeilta ei saa kun kylmää kyytiä... :headwall:
 
Jo,vain...Viimeisen kuukauden supisteli usein ja nimenomaan öisin.
Säännöllisestikin ,muttei tarpeeksi kovaa että ois todella käynnistynyt.

Mulla meni ns.limatulppa 2 viikkoa ennen ja tosiaan en tiiä oisko mennyt vielä 3 viikkoa pidemmälle,mulla käynnistettiin 39 viikolla.

Syinä oli tä hepatoosi ja sitte jatkuva öisin kiusaava supistelu.Nuku siinä kun kello 2-5 supisteli ja niin ettei saanut nukuttua.

tä oli mun kolmas synnytys siis.

36 viikolta asti oli kohdunsuu pehmee ja auki 2 sormelle.Kanavaa oli ihan ina jäljellä.

Nyt neuvoisin seksiä pari kertaa päivässä,että saat vahvemmiks suppareita.
KAveri oli supparien kourissa pyytänyt ukkoaan lykkimään kun supistelut aina laantui...
=)
NÄin saivat oikein oikeen synnytyksen käyntiin!!

Toivotaan että käynnistyy sulla eikä ole sitä ritkutusta jota mulla oli ainakin 2 viikkoa...
 

Similar threads

Yhteistyössä