Mistä tää huono omatunto kumpuaa...

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja papan mamma
  • Ensimmäinen viesti Ensimmäinen viesti

papan mamma

Aktiivinen jäsen
06.05.2006
5 194
0
36
Olen siis tänään ollut noin kymmenestä aamulla ollut yksin kotona, kun mies lähti mamman ja papan luo poikien kanssa, jotta mä saan siivota rauhassa.

No sitä olen tehnyt. Koko talo siivottu, sauna ja kylppäri vielä odottaa. Suuntaan sinne, kun saan syötyä. ;)

Mutta mutta... Lähes koko päivän olen tuntenut huonoa omaatuntoa siitä, että olen vaan yksin kotosalla ja mies "joutuu" olemaan lasten kanssa. Vaikka mä oon niiden kanssa aina ja tosi harvoin saan omaa aikaa. Ja kaiken lisäksi mies on heidän kanssaan mielellään.
Tää on ihan outoa. Eikä edes kivaa, en halua olla marttyyri tms.

Ja aikovat olla siellä yötäkin, huh. :/ :p ;)
 
Näinpä teen. Ihan oikeesti en ole viiniä juonut varmaan pian kolmeen vuoteen, kun olen ollut joko raskaana tai imettänyt. Nytpä taidankin ottaa lasillisen punaista. :)

Eikö tosiaan kenelläkään muulla ole tällaisia tunteita. :ashamed:

Nyt lähden saunan pesuun. :wave:
 
Tää kuulostaa samalta kun se, että meillä oli isommat lapset kaikki reissussa ja anoppia ahdisti yksinäisyys. Mä sitten laitoin nuorimman alle 2-vuotiaan sille yökylään ja podin huonoa omaatuntoa, kun laitan vauvan yökylään. Jos en olis laittanu, olisin potenu huonoa omaatuntoa anopin yksinäisyydestä :D
 

Yhteistyössä