Mistä johtuu, että en tajua, miltä näytän oikeasti? Vasta valokuvat paljastaa.

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja "mikä on"
  • Ensimmäinen viesti Ensimmäinen viesti
[QUOTE="vieras";23748937]en sanonut että pitäisi kuvitella vaan hyväksyä itsensä ja pitää itseään kauniina. jos mietitään esim. kehitysvammaisia he pitävät itseään kauniina ja he ovatkin omalla tavallaan kauniita.

se, että on omasta mielestään kaunis ei tarkoita sitä että täytyisi olla myös kaikkien muiden mielestäkin kaunis ja hyvännäköinen. itsetunto on sitä, että hyväksyy itsensä sen näköisenä kuin on![/QUOTE]

:hug::flower:

Kauneus on mielentila.
 
Minä en tykkää omasta peilikuvastani, nään vaan virheet kun laitan vaikka hiuksia tai meikkaan. Mutta jos vaikka kaupungilla nään peilikuvani näyteikkunassa, niin näytän ihan nätiltä hoikalta naiselta.
 
Lihoin pikkuhiljaa noin 6 vuodessa 20 kiloa. Peilikuva eikä valokuvatkaan näyttäneet niin pahalta, kunnes näin itsestäni videoo. Se sai silmät auki!!!!

Nyt olen laihduttanut 13 kiloa ja olen tällä hetkellä normaalipainoinen. Lisäksi olen harrastanut kovasti urheilua, joten olen kiinteytynyt todella paljon. Ihmiset kehuu uudistunutta ulkomuotoani, mutta silti peilistä katsoo aina se sama ylipainoinen nainen. Onneksi tunnustelemalla huomaan, että ylimääräistä ei enää ole niin paljoa. Reidet eivät ole enää niin paksut ja leukakin on kova :D
 

Yhteistyössä