Minne mennä joulukuussa lomalle kun on 2v taapero ja lämmintä pitäisi olla?

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja matkalle ´haluava
  • Ensimmäinen viesti Ensimmäinen viesti
M

matkalle ´haluava

Vieras
ehdottakaa jotakin lento saisi kestää max kuusi tuntia tai sitten joku iltalento mutta ei haluta egypiin tai tahaimaaseen ja ruoka pitäisi sopia taaperolle ja itselläni on keliakia.Niin ja hotelli olisi kiva jos olisi tasokas vaikka esim 4 tähteä mutta ei liian kallis.
 
Me oomme olleet Teneriffalla 2 kertaa perääkäisinä vuosina joulukuussa ja ihan on lämmintä ollut(tarennut siis hyvin kesäkuteissa, ja uima-altaassa pulikoida vaikkei olekaan olleet mitään lämmitettyjä altaita). Eri asia sitten on, onko siellä kivaa? Itse en enää jaksa innostua niistä hotellikylistä niin paljoa, että sinne lähtisin..
 
kertokapa mihin olisi kiva matkustaa olisi lämpöä pystyisin keliakian takia syömääm?lisäksi sellaiseen että jos 2v tulisi korvatulehdus niin saisi lääkärinaikoina.
 

Yhteistyössä