M
memmu
Vieras
Siinäpä se.. onko kellään mitään päivämäärä tietoa.. ei tyyliin "sitten kun vanhat jaettu ja uusi tulee jakoon". Kiitos
Katso alla oleva video nähdäksesi, kuinka asennat sivustomme verkkosovellukseksi kotinäytöllesi.
Huomio: Tämä ominaisuus ei välttämättä ole käytettävissä kaikissa selaimissa.
Alkuperäinen kirjoittaja pienenhetken:vai että äippä pakkaus :x
Alkuperäinen kirjoittaja Kevätaurinko:Kelan sivuilla lukee näin.
Vuoden 2007 pakkaus tuli jakoon viikolla 21. Vuoden 2008 pakkauksen jakaminen aloitetaan, kun edellinen on loppunut. Äitiyspakkauksen voi hakea sähköisesti Kelan asiointipalvelussa tai lomakkeella.
Ei lue että koska tulisi uudet kuvat julki.
Alkuperäinen kirjoittaja memmu:Alkuperäinen kirjoittaja pienenhetken:vai että äippä pakkaus :x
Heh, jooTajusin ittekki miten ällö ilmaus.. mutta kun laiskuus iski, enkä jaksanu kirjottaa, että äitiyspakkaus
![]()
Alkuperäinen kirjoittaja pienenhetken:Alkuperäinen kirjoittaja memmu:Alkuperäinen kirjoittaja pienenhetken:vai että äippä pakkaus :x
Heh, jooTajusin ittekki miten ällö ilmaus.. mutta kun laiskuus iski, enkä jaksanu kirjottaa, että äitiyspakkaus
![]()
itseasiassa et yhtään helpommalla päässy kirjottaessa äippä pakkaus kuin äitiyspakkaus. samanverran jouduit nappeja paineleen kun painoit tuon äipän ja pakkauksen väliin välilyönnin.
*joo lähen just ulos niin ei pipoa kiristä*:xmas: :wave:
Alkuperäinen kirjoittaja memmu:Joo, olen katsonut kelan sivuilta.. kiitos. Mutta tarkoitin, että jos joku on ottanut yhteyttä paketteja jakavaan tahoon ja kysellyt milloin vanha pakkaus loppuu ja uudet pääsevät jakoon... joskus on joku soitellut ja kysellyt.
Alkuperäinen kirjoittaja Vieras harmaana:Alkuperäinen kirjoittaja memmu:Joo, olen katsonut kelan sivuilta.. kiitos. Mutta tarkoitin, että jos joku on ottanut yhteyttä paketteja jakavaan tahoon ja kysellyt milloin vanha pakkaus loppuu ja uudet pääsevät jakoon... joskus on joku soitellut ja kysellyt.
No ei kai kukaan oikeasti ole soittanut?![]()
![]()
Alkuperäinen kirjoittaja memmu:Alkuperäinen kirjoittaja Vieras harmaana:Alkuperäinen kirjoittaja memmu:Joo, olen katsonut kelan sivuilta.. kiitos. Mutta tarkoitin, että jos joku on ottanut yhteyttä paketteja jakavaan tahoon ja kysellyt milloin vanha pakkaus loppuu ja uudet pääsevät jakoon... joskus on joku soitellut ja kysellyt.
No ei kai kukaan oikeasti ole soittanut?![]()
![]()
Kyllä sinne kuule monetkin soittelevat. Kaverikin oli soitellut pari vuotta sitten ja sanoi, että sieltä kyllä mielellään kerrottiin mikä oli tilanne. Sanoivat, että kyllä he on jo tottuneet näihin kyselyihin, kun niitä keväisin useempi sata heille tulee.. että olettasin, et sinne aika moni soittelee...