E
emäntä
Vieras
Etsinnässä rattaat, joilla voisi lenkkeillä 4-vuotiaan ja vauvan kanssa. Olisiko kellään kokemuksia? Mitä suosittelette? Tukevat saisivat olla, kun asumme maalla ja tiet epätasaisia.
Katso alla oleva video nähdäksesi, kuinka asennat sivustomme verkkosovellukseksi kotinäytöllesi.
Huomio: Tämä ominaisuus ei välttämättä ole käytettävissä kaikissa selaimissa.
Alkuperäinen kirjoittaja ap:Ei jaksa kyllä meidän 4v. vielä niin pitkiä matkoja pyörällä ajaa kuin mitä lenkit olisivat - 10km -> Oman hankaluutensa pyöräilyyn tekee hiekkatiet. Mites talvella?
Alkuperäinen kirjoittaja Siiiri78:Onkohan Happy baby-merkillä vielä sellaiset kaksostenrattaat, joista saa toisen istuimen kasvot menosuuntaan ja vauvan työntäjään päin. Niistähän voisi irroittaa kuomun isommalta lapselta, jos ei enää mahdu alle. Ennen sen mallin nimi oli spider duo tms. kokeile löytyykö googlella!
Alkuperäinen kirjoittaja vieras:Alkuperäinen kirjoittaja ap:Ei jaksa kyllä meidän 4v. vielä niin pitkiä matkoja pyörällä ajaa kuin mitä lenkit olisivat - 10km -> Oman hankaluutensa pyöräilyyn tekee hiekkatiet. Mites talvella?
Tästä johtuen meillä ei tällä hetkellä lenkkeillä lasten kanssa. Ei ole mitään järkeä sulloa neljä vuotiasta polvet suussa rattaisiin, kun ei noin isolle lapselle ole enää olemassa sopivia rattaita. Tehdään pieniä lenkkejä koiran kanssa ja kunnon lenkit sitten ilman lapsia. Ei meidänkään 4-vuotias jaksa pyöräillä kilometritolkulla.