Millä hinnalla myisit petshopit

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja "aapee"
  • Ensimmäinen viesti Ensimmäinen viesti
A

"aapee"

Vieras
Meiltä loppui niillä leikki ja saan myydä ne pois.

Millä hinnalla myisit ja miten: noin 100 elukkaa ja 3-4 sellaista "asuntoa" tai taloa? Siis joku on joku neuvolan tapainen, toinen tanssistudio, yksi talo, ei mitään jättimäisiä taloja.

Myisitkö huutiksessa koko satsin, ja mikä lähtöhinnaksi? Vai pienemmissä erissä. Vai tavan kirppiksellä ja pienemmissä erissä (esim. 5 elukkaa pussiin = 2e?)

Entä millä summalla myisitte koko kamaläjän tutulle? En ole hyvätuloinen, tuttu varmaan parempituloisempi.

Ovat siis siistejä, alujnperinkin vähän leikittyjä. Niitä on vaan tullut kun on niin käteviä kaverilahjoja ym.
 
Meidän talot eivät ole noin isoja, joku neuvola lienee isoin. Luulen että vedän niille taloille 8 e-10 e vähän koon mukaan lähtöhintaa.

Ja ukot erikseen esim. lähtöhinta 1 e ja ne extratavarat niiden mukaan mihin ne sopii (on jotain hengareita, hattuja ym. lahjapaketteja, kenkiä, balettitutu ym. ihme sälää. Menee jo niin isoksi summaksi, että tuskin kukaan ostaa niitä kaikkia kerralla :).

Toki voin vetää settejä jossa on vaikka neuvola + hoitsuelukka (muistan että sellainen on) + siihen liittyvää sälää (lääkärikamaa) + potilaita ja balettistudioon ne tanssijutut. Tulee silti aika monta ukkoa jos ostaa kaikki.
 

Yhteistyössä