Katso alla oleva video nähdäksesi, kuinka asennat sivustomme verkkosovellukseksi kotinäytöllesi.
Huomio: Tämä ominaisuus ei välttämättä ole käytettävissä kaikissa selaimissa.
se kun posahtaa, niin tulee kivulias kuolema. kun syöpä iskee,
kyllä ne posahtaa, tuulivoimala puolestaan eiei ne posaha
kyllä ne posahtaa, tuulivoimala puolestaan ei
no tuolta välttyy kun pysyy etäällä noista tuulivoimaloista. ydinvoimala kun posahtaa, niin pakoon ei pääseei posaha, sitä vastoin Haminassa paloi tuulivoimala muutama vuosi taappäin
siipiin kertyy jäätä ja irtoavat jääkamit tappaa ihmisiä kilometrien säteellä
Puhumattakaan tuulivoiman tappamista linnuista.ei posaha, sitä vastoin Haminassa paloi tuulivoimala muutama vuosi taappäin
siipiin kertyy jäätä ja irtoavat jääkamit tappaa ihmisiä kilometrien säteellä
no tuolta välttyy kun pysyy etäällä noista tuulivoimaloista. ydinvoimala kun posahtaa, niin pakoon ei pääse
kylläpäs, tsernopilikin posahtimutta kun ne ei posaha
Se johtui ukrainalaisten omasta hölmöilystä.kylläpäs, tsernopilikin posahti
Se johtui ukrainalaisten omasta hölmöilystä.
ei sitä vielä oteta käyttöön, raumalaista.muistakaa pitää joditabletteja riittävästi lääkekaapissa
Tai tulee maanjäristys niinkuin Japanissamutta kun ne ei posaha
se raumalainen on kuulemma sellainen erikoisuus, jota ei ole missään muualla. Itse rakennusmiehet ovat kertoneet, kun asuivat tuttavan naapurissa. Ihmettelivät kovasti, miten mahtaa onnistuaja oli lisäksi jo rakenteeltaan vaarallisempaa voimalatyyppiä joita Suomeen ei edes saa rakentaa
se raumalainen on kuulemma sellainen erikoisuus, jota ei ole missään muualla. Itse rakennusmiehet ovat kertoneet, kun asuivat tuttavan naapurissa. Ihmettelivät kovasti, miten mahtaa onnistua![]()
Tsunami sen onnettomuuden aiheutti.Tai tulee maanjäristys niinkuin Japanissa
Voi jeesus. Mistä tsunami saa alkunsa?Tsunami sen onnettomuuden aiheutti.
se kun posahtaa, niin tulee kivulias kuolema. kun syöpä iskee,
Ei pidä paikkaansaJa todennäköisyys sille on?
Ikävä kyllä keinot on vähissä, kun halutaan mahdollisimaan vähän saastuttavaa säköä mahdollisimman paljon. Hiilivoimalat ovat huomattavasti haitallisempia ympäristölleen kuin ydinovoimalat. Uskon vakaasti, että heti kun keksitään merkittävästi edullisempia tapoja tuottaa mahdollisimman paljon sähköä ja mahdollisimman vähän luontoa kuormittavalla tavalla, niin siihen aivan varmasti siirrytään. Nyt on valittu kaikkein tehokkain ja vähiten kuormittavin vaihtoehto, niistä, mitä on tarjolla.
Onko nämä tuulivoimalaonnettomuudet sattunut rakentaessa vai käytön takia?Vuodesta -75 on n. tuhat ihmistä kuollut tuulivoimalaonnettomuuksissa. Mistään ei löyty tietoa, kuinka moni ydinvoimalaonnettomuuksissa. Miksiköhän.