Miksi niin moni on "ihan omasta halusta" posliini 2000-luvulla?

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja "Vieras"
  • Ensimmäinen viesti Ensimmäinen viesti
Erittäin hyvin ja hauskasti kirjoitettu. Niin totta :)

[QUOTE="Vieras";29158960]Pornossa karvat lähti taannoin sen takia, että kaikki missä näkyi häpykarvoitusta, joutui banniin. Eli karvat poistamalla elokuva ei ollut pornoa. Siispä alunperin karvoitus nimenomaan oli seksikästä, pornoa.
Sitä en tajua miksi naiset haluavat vetää kaikki karvat pois kun alapäästä kumminkin ajatellaan että se on "häpy" ja halutaan olla sieltä siisti. Mitä siistiä siinä on kun kaikki retaleet näkyy kun vähän levittää ja pahimmassa tapauksessa koko tussu on sängellä ja näpyillä sekä punoittava? :D
Luulis, että uimahalliinkin ennemmin kehtaa mennä karvoilla kuin ilman vaikka toisinpäin olevia kommentteja kuulee eniten. "en kehtais mennä jos olis karvoja", sen sijaan voidaan hyvin mennä pilluhuulet vilkkuen koko häpyalue toisille tarjolla. Logiikka pettää jotenkin.

Suuri syy koko ajelussa on medialla joka ruokkii mielikuvaa jossa naisen pitää tehdä itsensä muokkaamiseen lähes kaikki mikä on mahdollista. Eli suomeksi, rakennekynsiä laitetaan koska ihmiselle luodaan tarve jotta asioita saadaan myytyä. Pillu pitää ajaa klaniksi (vaikka siitä ei ole mitään hyötyä, vain haittaa) koska luodaan mielikuva että nainen on ällöttävä hajutursake jos pillussa on karvoja. Jotta saadaan sheivausvälineitä ja sokerointihoitoja myytyä.
Ei, todellakaan juuri kukaan ei ole alunperin itse keksinyt, että "aa, nyt mun pitääkin saada pillu paljaaksi". Se tarve luotiin, mm. pornon ja markkinatalouden takia. Aikuisen naisen eroottisuutta hävetään, häpyalueen karvoitus nähdään liian "vahvana" ja aitona, sen sijaan posliinipillu on ihqun teinimäinen ja sen kantaja on suorittanut tehtävänsä, hän on puunannut itsensä "kelpaavaan muottiin".[/QUOTE]
 
[QUOTE="TiinaL";29159819]Erittäin hyvin ja hauskasti kirjoitettu. Niin totta :)[/QUOTE]
Mun mielestä taas tuon kirjoittaja ei ole ihan terve, sen verran fanaattiselta kuulostaa suhde karvoihin.
Ja ylipäänsä naisen alapäähän.
 
Alkuperäinen kirjoittaja Näin;29160055:
Mun mielestä taas tuon kirjoittaja ei ole ihan terve, sen verran fanaattiselta kuulostaa suhde karvoihin.
Ja ylipäänsä naisen alapäähän.

Kauhea kasa tekosyitä että saa peitettyä isot retaleensa.:xmas:
 
[QUOTE="Vieras";29160166]Ei kyllä mä näkisin ennemmin, että sheivaaminen on enemmän tekosyy peittää ja häpeillä naiseuttaan. Ja roolileikki ollekseen "teinipimppi".[/QUOTE]

Voi jessus :D :D vai häpeän mä naiseuttani. Toki. Ilman muuta. Samalla ole tietty anorektisen laiha ja kalju, etten vaan näyttäisi naiselta.
 

Yhteistyössä