Miksi niin moni 30 - 40-vuotias on tuhkamuna

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja Siittiövika
  • Ensimmäinen viesti Ensimmäinen viesti
S

Siittiövika

Vieras
Mistäs johtuu sellainen juttu, että nykyään yhä useammala 30 - 40-vuotiaalla suomalaismiehellä on vika siittiöissä? Vika paljastuu siinä vaiheessa, kun on yritetty vuosi pari saada lasta tuloksetta ja nainen on todettu terveeksi. Lapsettomuushan on räjähtämässä käsiin lestadiolaisalueita lukuunottamatta.

Tuhkamunat eivät todellakaan ole mitään rimppakinttuja tai heinäseipäitä, vaan "miehisiä" (isoja, machoja) miehiä miehekkäissä ammateissa. Käyvät salilla ja ovat äijiä. Vehkeet päältä päin ok ja lasti lentää. Mutta naistaan eivät saa raskaaksi.

Mitä sitten liikkuu tuollaisen tuhkamunan päässä, kun nainen haaveilee lapsesta ja vilkuilee muita miehiä? Nainen myös kaipaisi miestä, jonka kanssa voisi harrastaa oikeaa seksiä eikä aina vain "yrittää" kalenteri kädessä. Karu fakta on myös se, että naista kiihottaa ajatus raskauden mahdollisuudesta. Jossain vaiheessa pariskunnan on yritettävä saada adoptiolasta tai sitten - yleensä - nainen hyppää toisen miehen kelkkaan.
 
Kun käyttää tiukkoja farkkuja, se vaikuttaa asiaan. Etsi joku niitä mustia lökäpöksyjä käyttävä tyyppi, miksi niitä nyt kutsutaankaan? Hiphoppari. Jos tärppäisi kun haluat saada lapsentekokoneen. Kerro myös miksi kiinnstuit hiphopparista että tietää mihin myllyyn joutuu raukka.
 
Syinä voivat olla mm. Kehno ravitsemus, ympäristömyrkyt ja tietokoneen pitäminen sylissä. Tämä elektromagneettikenttä vaikuttaa negatiivisesti sukuelimiin.

Nykyään kolmikymppisissä naisissakin on paljon hedelmättömyyttä.
 
Alkuperäinen kirjoittaja Siittiövika;11394213:
Mistäs johtuu sellainen juttu, että nykyään yhä useammala 30 - 40-vuotiaalla suomalaismiehellä on vika siittiöissä?

Alkoholi, tupakointi, stressi, yleensä epäterveelliset elämäntavat, sairastetut sukupuolitaudit, geeniperimä, ympäristösaasteet...

Alkuperäinen kirjoittaja Siittiövika;11394213:
Karu fakta on myös se, että naista kiihottaa ajatus raskauden mahdollisuudesta.

Tämä karu fakta ei päde ainakaan minun kohdallani. Pikemminkin raskaaksitulon pelko vähentää niitä seksihaluja.
 
Syinä voivat olla mm. Kehno ravitsemus, ympäristömyrkyt ja tietokoneen pitäminen sylissä. Tämä elektromagneettikenttä vaikuttaa negatiivisesti sukuelimiin.

Nykyään kolmikymppisissä naisissakin on paljon hedelmättömyyttä.


Tuossa osatotuus, lisäksi syödään kaiken maailman hormooneita ja sekalaisia erektiolääkkeitä. Kroppa menee vähemmästäkin sekaisin.
Täysjyväleipää ja paljon liikuntaa, siinä lääkkeet. Punttisalilla ei siimahäntiä kehity.
 
Viimeksi muokattu:
Onko kukaan ottanut selvää, onko ulkomailla 30-40-vuotiaiden lapsettomuus yhtä yleistä (suomessa joka viides kaiken ikäisistä pariskunnista lapsettomuudesta kärsiviä)?
 

Yhteistyössä