MIKSI muuten esim.lapsettomat ja jopa miehet kysyy "IMETÄTKÖ"?

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja weeeweee
  • Ensimmäinen viesti Ensimmäinen viesti
No mitä sä teet tällä äitien arvoasteikolla joka on sun omassa päässä? Et halua jutella enää sellaisten kanssa jotka on siellä arvoasteikon häntäpäässä? Tunnet jotain säälittävää ylemmyyttä kun itse olet imettänyt?

Joillakin on tarve tällaiseen äitiyden asteikolle jossa tietysti ne omat tavat ovat niitä kärkihuippuja.
Kertoo tällaisen ihmisen itsetunnosta aika paljon... ;)
 
Ehkä imetys on vaan niin tavallinen asia monille, ettei sen asian herkkää luonnetta tajua.
Omat sukulaiseni kun ovat imetelleet täysin avoimesti, se varmaan riippuu ihan siitäkin. Että varmaan kysyisin ihan normaalina asiana.
 
mua ärsyttää, kun ihmisillä ei tunnu siinä tilanteessa kun vauva syntyy, niin mitään muuta kiinnostuksen kohdetta kuin se, että imetätkö ja riittääkö sinulla maito. eikö se ole jokaisen oma asia miten vauvan ruokkii. ei siihen pitäis olla sivullisella mitään asiaa.
luulis, että kun vauva syntyy ja menee sitä katsomaan, niin vauva veis huomion, eikä se miten sitä ruokintaan
 

Yhteistyössä