N
näkemys
Vieras
tartutaanpa täkyyn, raiskatuksi tulossa? Paitsi että ketju menee piloille. Kilppareistahan tässä olisi tarkoitus puhua.
Katso alla oleva video nähdäksesi, kuinka asennat sivustomme verkkosovellukseksi kotinäytöllesi.
Huomio: Tämä ominaisuus ei välttämättä ole käytettävissä kaikissa selaimissa.
Itsepetosta. Samasta on kyse kuin typerässä käytöksessä ja raiskatuksi tulossa.
Ja mitähän tekoa tällä oksennuksella on ketjussa, jonka aiheena on KILPIRAUHANEN? Aseta nyt stana niitä rajoja ittelles ensin, ja pysy aiheessa tai pysy poissa.Hehe, aika säälittävääKyllä omalla käytöksellä voi ehkäista ennalta kaikkea rikollisuutta. Kyse on siitä, että moni nykyihminen ei tahdo asettaa rajoja itselleen ja arvostella itseään. Kehnoa yhteiskunta-ajattelua ja itsetuntemusta siis. Tällaisia marionetteja on helppo hallita, valitettavasti.
Olet nolo mutta viihdyttävä kun suutut. Ehkä myös söpö?
No, kilpirauhasfeikkaajat ovat samalla lailla haluttomia kohtaamaan tosiasiat, eli sen, että oma elämäntyyli on lihavuutta suosiva tai lihavaksi päätymistä lisäävä. Halutaan siis pitää ja syödä kakku: jatkaa omien valintojen tiellä JA saada hyvä omatunto, että ei vika niissä ole, kehossa vain.
Mutta eihän kaikki näitä ymmärrä jos ei tunne tai pohdi yhteiskunnallisia kysymyksiä.
Olet nolo mutta viihdyttävä kun suutut. Ehkä myös söpö?
No, kilpirauhasfeikkaajat ovat samalla lailla haluttomia kohtaamaan tosiasiat, eli sen, että oma elämäntyyli on lihavuutta suosiva tai lihavaksi päätymistä lisäävä. Halutaan siis pitää ja syödä kakku: jatkaa omien valintojen tiellä JA saada hyvä omatunto, että ei vika niissä ole, kehossa vain.
Mutta eihän kaikki näitä ymmärrä jos ei tunne tai pohdi yhteiskunnallisia kysymyksiä.
Koska se on "helppo" sairaus, siis helposti korjattavissa pienellä pillerillä. Toisinkuin moni muu ongelma joka vaatii laajaa muutosta elämäntapoihin.
Voi h****tti näitä kommentteja taas. Olis ihan kiva, jos tyypit ottais ensin selvää asioista ennen kuin tulee laukomaan "totuuksia".Koska se on "helppo" sairaus, siis helposti korjattavissa pienellä pillerillä. Toisinkuin moni muu ongelma joka vaatii laajaa muutosta elämäntapoihin.
Mun pointti ainakin oli et toi on äärimmäisen marginaalinen asia ja useammin tekosyy kuin todellinen syy.
Alkuperäinen kirjoittaja viisikymppinen isoäiti;30269446:sehän on ihan normaalia, että jokaisella nykysin pitää olla jokin diagnoosi. jos sellaista ei oo, olet todella kummallinen. mistäs ne äitykät siellä hiekkalaatikolla muusta puhuu, kuin itsensä ja lapsensa diagnooseista
Joo joo, ihan kuten masennuskin, sekin oli oikea muotisairaus vähän aikaa sitten. Eihän masennus mikään sairaus ole vaan laiskuutta ja asennevamma, niinhän? Paranee kun ottaa itseään niskasta kiinni ja lähtee lenkille. Ihan mielikuvitusta nämä kaikenmaailman diagnoosit.
Alkuperäinen kirjoittaja niinpä niin;30426621:Voin kertoa ettei tossa vitun masennus touhussa ole oikeasti mitään mieltä enää.. Ainut kuka hyötyy tästä touhusta on lääketehtaat ja lääkärit.
Jengi nukkuu 2 yötä huonosti ja tuntuu että vähän väsyttää ja vituttaa niin MASENNUSHAN SE!!'
Lääkkeitä ja mielellään paljon, hyi helvetti.