mikäköhän poitsulla on??? sis kuva

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja auts
  • Ensimmäinen viesti Ensimmäinen viesti
niin ja eilen illalla varmistelin sairaalan päivystyksestä vielä että voiko nenä turvota niin ettei saa henkeä ja rupeeko automaattisesti hengittää suun kautta
hoitajan vastaus oli seuraava tohon kysymykseen.. emmä tiiä ku mulla ei ole omia lapsia
 
Alkuperäinen kirjoittaja auts:
pojan nenä edelleen samanlainen... terkka katsoi tänään ja käski seurailla, mut ajattelin onko hölmöä jos vien päivysttykseen kun se tuntuu poikaa itseäänki vaivaavan... edelleen samanlainen

Mä kyllä veisin lääkäriin. Jos pientä vaivaa niin miksi kiusata ja olla viemättä lääkäriin :/

 
meillä oli viime viikolla hamahelmi nenässä. epäilin vaan että olis, ku tunki sormen nenään ja sanoi auts! täältä luin että napakka puhallus suuhun ja se sierain umpeen missä ei mitään, ja niinhän kolmannella puhalluksella lensi helmi nokasta!

en tosin tiedä et oisko tuo nyt sitä..

yhtä kierot silmät on ainakin ku meidän tytöllä..

aina kun joku poika sairastaa ja vanaan ketjun, huomaan et se on sun :(
 
Onko sinne nenän sisälle kukaan katsonut? Mietin vaan, että jos se on vierasesine niin voi mennä makuuasennossa hengitysteihin ja tällasen ohjeen mä sain ku pojalla oli helmi nenässä. Eli pois pitää vierasesineet aina ottaa.
 

Yhteistyössä