Mikä on pisin kaveruutesi?

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja hehe
  • Ensimmäinen viesti Ensimmäinen viesti
Jotain 32 vuotta. Välissä on kyllä ollut pitkiäkin taukoja yhteydenpidossa, kun toinen on muuttanut välillä ulkomaille yms, mut aina kun ollaan taas tavattu niin ihan kun ei olisi päivääkään ollut välissä. Paras ystäväni on siis ollut lapsuudesta saakka.
 
3-4-vuotiaana tutustuin päiväkerhossa parhaaseen ystävääni. Hah, kuka sanoo ettei muualla kuin päiväkodissa voi solmia pysyviä kaveruussuhteita ;D?
2-3 muuta hyvää ystävää on 1-2 lk:lta asti olleita ystäviä, yläasteelta joku, lukiosta, sitten ihan aikuisiällä on tullut hyviä ystäviä. Sukulaisissa on hyviä ystäviä, jotka olen sit tuntenut käytännössä koko elämän.

 
ykish yvä ystävä on sellanen jonka tapasin ollessani 12vuotias eli 11vuotta ollaan tunnettu joa ihan melekin jokapäivä ollaan tekemisissä.
mulla ei ole semmosia lapsuudenm kavereita,koulut ja asuinpaikat muuttuivat parin vuoden välein pienenä.
 
26v on täynnä kahden ystävän kanssa. Toinen on ihan oikea henkiystävä, sellainen jolle voin soittaa keskellä yötä ja jonka kanssa puhutaan kaikki suoraan. Toisen kanssa emme ole niin kovin likeisiä enää,maailma erotti mutta tekemisissä kyllä.
Tavattiin 2vuotiaina puistossa :D
 

Yhteistyössä