Miestä hävettää?! MITÄ teen??

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja "Iikku"
  • Ensimmäinen viesti Ensimmäinen viesti
I

"Iikku"

Vieras
Eli siis, oon nyt jonkinaikaa tapaillut erästä ihanaa miestä, joka on herättänyt ihastukseni. Tapasimme taas keskiviikkona ja hän jäi luokseni yöksi. Tilanne eteni niin, että vaatteethan siinä lopulta lähtivät päältä. No ei siinä vielä mitään, suutelimme jne, mutta, kun pääsimme ns. "Pääasiaan" niin se ei mennytkään ihan kuvitellulla tavalla. Tunnelma latistui jo ensivaiheella, kun jouduin ilmoittamaan, ettei minulla ole e-pillereitä tällä hetkellä(Hitto) ja hän mumisi, että ei pidä jostain syystä lainkaan kondomeista. No tunnelma oli jo vähän niinkuin tässä vaiheessa jo menetetty, mutta päätimme kuitenkin jatkaa kumin kanssa. Kävi kumminkin niin ettei hänellä enään mitenkään suostunut seisomaan yrityksistä huolimatta. Kuuma tunnelma oli kokonaan jäähtynyt. Häntä nolotti selvästi, minua kismitti vietävästi se pilleri asiani........Se siitä. Kyllä hän jatkoi muulla tavoin, ettei jättänyt tilannetta niin kylmäksi. Hän käsitteli minua muilla tavoin ja suutelimme jne, että se ehkä pelasti vähän tilannetta. Mutta esimerkiksi aamulla hän oli hyvin vaisu. Kyllä hän viipyi todella pitkään vielä aamulla, ettei heti karannut pois, mutta näin hänen päältään, että häntä vaivasi selkeästi yöllinen asia. Siitä lähtien hän on ollut vaisu.

Mitä mun pitäisi tehdä? Siis en halua että tää vaitonaisuus jatkuu ja pahempaa: että hän lopettaisi yhteydenpidon. Olen niin ihastunut, eikä se tapahtunut vaivaa minua. Joten miten toimin? En ota asiaa enää esille vaan yritän jatkaa puhumista niinkuin mitään ei olisi tapahtunut? Kehun häntä muuten? Kerron ettei se haittaa mua? Auttakaa!
 
Ei varmaan mene kauaa kun joku taulapää täti tulee ketjuun sanomaan että mies on homo tai varattu.

Ole niinkuin mitään ei olisi tapahtunut äläkä vaan ala tekemään asiasta numeroa jos et halua että sama toistuu jatkossakin. Jos olet miehestä kiinnostunut niin osoita se perkeleen selvästi, ihan oikeasti eikä vihjaillen tai jollain saatanan naisten salakielellä.
 
No tietenkin jätät ottamatta enää yhteyttä etkä vastaa hänen yhteydenottoihinsa.

Kuka haluaa miehen, joka on voinut ennen sinua panna minkä tahansa sukupuolitaudin kantajan kanssa ja haluaa sinuakin paljaalla?
 
ei uusien tuttavuuksien kanssa panna heti millään pilleriehkäisyllä. olen tuntenut paljonkin miehiä joilla on tuo hirveä kammo kortsuja kohtaan, ja nämä ovat sitten panneet runsaasti yhden yön juttuja paljaalla, kun sellaisiakin idiootteja löytyy runsaasti (voidaan ottaa jälkiehkäisy, käytetään muutenkin e-pillereitä jne).

voin vain kuvitella millaisia tautipesäkkeitä ovat.
 
Onpas teillä ollut paineita. Ja edelleenkin on, joten mitäs jos annat vaan ajan kulua? Olet tehnyt parhaasi miehen kanssa, mutta et voi väkisin muuttaa miehen tunteita ja ajatuksia. Jos häntä asia vaivaa, niin hänen myös pitää siitä osata itse puhua tai päästä yli pikku hiljaa.

Jotkut miehet ovat suorituspaineissaan pahempia kuin naiset, joten jos mies kokee miehisyytensä arvon laskeneen silmissäsi, niin teet juuri oikein olemalla välittämättä koko asiasta enää. Puhumisesi asiasta voi vaan pahentaa hänen oloaan. Ole se sama mukava nainen hänen seurassaan kuin tähänkin asti <3 JOnkun ajan kuluttua teitä kumpaakin huvittaa koko juttu oikein mahtavan sekstailun jälkeen :)
 
Keskustelemattomuushan teidät Aikuiset ihmiset ajoi tuo tuohon tilanteeseen, että oletko nyt varma että asiasta vaikeneminen auttaa asiaa?

Ja kortsuahan käytetään. Se on hyvin selvä asia.
Voit miehelle sanoa ihan suoraa ettet halua tauteja, et pysty pillereitä käyttää ja saat vaikka hiivan tai pissatulehduksen jokaisesta kortsuttomasta kerrasta, niin et tule siihen suostumaan.
Ja tarkistahan että mies OSAA käyttää OIKEIN sitä kortsua. Eiköhän se muutaman kerran jälkeen ala sujumaan ja kiinnostamaan.
 
Valitettavasti on niin, että kiihotus ja erektio lopahtaa helposti jos joutuu käyttämään kumia. Tärkeintä on nyt, että asiasta ei tehdä isompaa kuin se on. Kun seuraavaksi koklaatte niin ottakaa ihan rauhassa ilman paineita. Monasti seksi alkaa sujua kunhan tutustutaan paremmin.
 

Similar threads

Yhteistyössä