mies ja porno

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja loukkaus
  • Ensimmäinen viesti Ensimmäinen viesti
Alkuperäinen kirjoittaja Hay-D:
mä ainakin oisin ymmärtänyt täysin, jos mieheni ei olisi niin innoissani seksistä raskaana olevan kanssa. En todellakaan ollut hehkeä nainen turvotuksieni kanssa, rehottavasta karvoituksesta puhumattakaan. Luultavasti mieheni antoi säälistä minulle kun odotimme lasta/lapsia. Pisti silmät kiinni ja ajatteli jotain seksikkäämpää, että saisi vehkeen toimimaan. Mutta en siis todellakaan loukkaannu tästä. Pornon kattelu ei myöskään loukkaa, itsekin harrastan sitä, vaikka haluankin miestäni. Oishan tuo ap:n mies voinut tehdä sitä tosiaan jossain muualla...



Ihanku joku teini kirjottas..tsiisus miten pinnallista touhua.
 
Alkuperäinen kirjoittaja lumihiutale82:
mun mies on varmaan outo mutta lopetti pornon kattelun sekä itsetyydytyksen kun aloimme seurustelemaan...oli kuulemma poikamiehen juttuja ne.

Meillä mies nakkas kans pornot roskiin silloin..
Tuo pornokin on niin makuasia tahtooko sitä katsoa vai ei.
Mies sanoi että sai teininä tarpeeksi sitä katsoa, silloin kun oma seksuaalisuus rupesi heräämään ja vastakkainen sukupuoli kiinnostamaan, oli porno "oiva" tapa tutustua toiseen sukupuoleen hiljalleen omassa rauhassa.

KJS sinulle sen verran että 90% miehistä pitää juuri raskaana olevaa vaimoaan kauneimpana maanpäällä, näin luki kirjassa jonka neuvolasta sain.

muoks taas :ashamed:

Ymmärsin varmaan väärin kommenttisi..

Kyllä minunkin mielestäni on sairasta jos mies tietentahtoen etsisi netistä/ihan mistä vaan tuntemattomien raskaana olevien naisten kuvia ja kiihottuisi niistä.
Mutta taas se että kiihottuu siittä omasta ja rakkaasta puolisostaan raskaana on aivan eriasia.
 
Meillä mies aloitti uudelleen pornon katselun ja masturboinnin meidän hedelmättömyyskriisin aikana.
Ensinnäkin, kun piti klinikalle mennä näytteitä antamaan ja silloin piti siellä katsella kiihokkeita.
En ainakaan aiemmin ole huomannut mieheni masturboineen, paitsi ehkä silloin kun ollaan oltu pitemmän aikaa erossa.

Minä en ymmärrä, miksi naisten pitää omia miehen ejakulaatio.
 
Ensinnäkin ap, ainoa asia kertomuksessa, joka oli loukkaavaa, oli se, että mies hoiteli hommia ja katseli pornoa siinä teidän vieressänne, niin että lapsi olisi voinut nähdä. Porno ei ole lasten asia.

Minusta toinen juttu on sitten se, että miksi pitää ihminen tyrmätä rehellisyytensä takia. Seksi on varsin henkilökohtainen asia, ja se mikä itse kutakin kiihottaa on jokaisen oma juttu. Oma mieheni ei hirmuisesti seksiä ole raskauksien aikana halunnut, häntä on vaivannut vauvat vatsassani, sille hän ei ole oikeen mitään voinut. Itse taas olen käynyt melkoisilla kierroksilla, siinä onkin ollut yhteensovittamista, mutta seksiä on kuitenkin raskausaikoinakin ollut.

Minulle itselleni seksi on kokonaisuus, välillä minut sytyttää pelkästään se, että mies vetää paidan päänsä yli, ja näen hänen timmit vatsalihaksensa. Tiedän, että meidän välillämme on jotain erityistä kemiaa, jollaista ei esim. eksäni kanssa koskaan ollut, pelkkä suudelma saa perhoset lentämään vatsassa.

En osaa itse eritellä mikä tuosta miehestä tekisi minulle turn offin, en usko että se olisi ulkonäkö, enkä mikä voisi minusta tehdä miehelleni vastenmielisen.

Ja ymmärrän jopa sen lauseen, jossa sanotaan, että sairaampaa olisi, jos raskaana olevasta olisi kiimassa. Surffatkaa huviksenne, löydätte miehiä, jotka etsivät raskaana olevia tai imettäviä naisia. Minusta se ei ihan terveeltä kuulosta. Ymmärrän toki, että on miehiä, jotka pitävät omaa raskaana olevaa vaimoaan kiihoittavana, juuri naisellisuuden, kasvaneiden rintojen ja pyöristyneiden muotojen takia. Mutta en ymmärrä miestä, joka hakee seksikumppanikseen raskaana olevaa tai imettävää naista. Mutta jos molemmat osapuolet tämän hyväksyvät, niin homma lienee ok. Niin kai se on kaikkien seksin erikoisuuksien suhteen, kenenkään ei tarvitse suostua sellaisiin asioihin, joita ei halua.
 
Mun mies sanoi jo ennen kuin mentiin naimisiin, että raskaana oleva nainen on kaunis. Minusta mies on tykännyt ja kiihottunut niin raskaana ollessa kuin ei niin raskaana. On sanonut, että raskaana olevan vaimon uhkeat muodot kiihottavat. Ylipainoa mulle ei ole tullut, mutta massua senkin edestä.

Musta se on niin, että yhteinen lapsi=yhteinen seksielämäkin raskaana olessa. Onneksi tämä on meillä toiminut hyvin.

On myös miehiä, jotka eivät yksinkertaisesti voi mitään sille, että eivät pidä raskaana olevan naisen muutoksista ja eivät halua naistaan. Voin vain kuvitella, miten pahalta näistä naisista tuntuu.

Mutta nyt en tainnut puhua siitä pjornosta, mistä alunperin oli puhe.
 
Mä en ymmärrä tota pornoa ollenkaan. Mun mielestä jos toista oikeen panettaa, niin ei se tartte sillon pornoa vetääkseen käteen.

Mun mies on tykännyt musta raskaana ollessa ja tykkää nytkin, koska olen minä. Se ei kiihotu pelkästään siitä, miltä näytän, vaan myös siitä, kuka olen.

Onneksi.
 
Alkuperäinen kirjoittaja PahaSilmä:
Mä en ymmärrä tota pornoa ollenkaan. Mun mielestä jos toista oikeen panettaa, niin ei se tartte sillon pornoa vetääkseen käteen.

Mun mies on tykännyt musta raskaana ollessa ja tykkää nytkin, koska olen minä. Se ei kiihotu pelkästään siitä, miltä näytän, vaan myös siitä, kuka olen.

Onneksi.


PEESI
 
No juu. Itse näkisin asian niin, että lukuisia pornoelokuvia ihan mielenkiinnon vuoksi katsoneena en ole törmännyt yhteenkään hyvään pornoelokuvaan. Ihmiset ovat irvokkaita ja vastenmielisiä, tekevät luonnonvastaisia juttuja (joita voin miehen kanssa kotona kyllä kokeilla mutta että onko ihan pakko katsella kun joku muu tekee niitä :o ) ja ovat muutenkin niin muovisia ja teennäisiä että siitä on todellakin erotiikka kaukana. Pelkkää lihatiskimeininkiä. Ja jos mies katsoo sellaista, en suutu, vaan kyllä kävisi sääliksi. Ennemmin toivottaisin voimia miehelle, joka on vajonnut niin alas.

Tai sitten... hmmm... Linkittäkää minulle joku oikeasti hyvä pornoelokuva! Katson sen mielelläni! Ystäväni oli vuosia pornokaupassa töäissä, ja sitä kautta tuli katseltua varmaan reippasti toista sataa dvd:tä täynnä mitäänsanomatonta paskaa. Yksikään ei jäänyt mieleen. kaikkein kamalimpia ovat ne, joihin on ympätty väkisin joku "mukaansatempaava juoni", jossa neitsytteini kävelee keäpäivänä metsätiellä ja törmää bodattuun allastomaan mieheen aivan sattumalta. tTämä mies ehdottaa seksiä, ja tämä neitsyt on yhtäkkiä aivan märkä ja karvaton ja ottaa joka reikään siltä bodarilta ja sen kaikilta kavereilta. Ja vikisee ja hinkuu kuin sisävesihinaaja -tämän siis pitäisi kuvastaa sitä, miten hän nauttiikaan. Joten jos miehen aivokapasiteetti on sillä tasolla että tämäntyyppinen bull shitti todella vetoaa, niin ei siitä oikein voi vihainenkaan olla. Surulliseksihan se vaan tietysti saattaa vetää. :whistle:
 
Alkuperäinen kirjoittaja PahaSilmä:
Mä en ymmärrä tota pornoa ollenkaan. Mun mielestä jos toista oikeen panettaa, niin ei se tartte sillon pornoa vetääkseen käteen.

Mun mies on tykännyt musta raskaana ollessa ja tykkää nytkin, koska olen minä. Se ei kiihotu pelkästään siitä, miltä näytän, vaan myös siitä, kuka olen.

Onneksi.

Mä niin tykkään suta kun sä osaat aina sanoa asiat niin kuin minäkin ajattelisin, en vaan osaa hahmottaa niitä kirjoitukseksi yhtä hyvin kuin sinä =)
 
Alkuperäinen kirjoittaja Tyttö kuin taivas:
Alkuperäinen kirjoittaja PahaSilmä:
Mä en ymmärrä tota pornoa ollenkaan. Mun mielestä jos toista oikeen panettaa, niin ei se tartte sillon pornoa vetääkseen käteen.

Mun mies on tykännyt musta raskaana ollessa ja tykkää nytkin, koska olen minä. Se ei kiihotu pelkästään siitä, miltä näytän, vaan myös siitä, kuka olen.

Onneksi.

Mä niin tykkään suta kun sä osaat aina sanoa asiat niin kuin minäkin ajattelisin, en vaan osaa hahmottaa niitä kirjoitukseksi yhtä hyvin kuin sinä =)

Hei kiitos, toihan oli kehu! :flower:
 
Alkuperäinen kirjoittaja Kapteeni Jack Sparrow:
Alkuperäinen kirjoittaja Töllin Ruusa:
Toivottavasti aapee ei enää lue tätä, toi miehinen kommentti nimittäin tyrmäsi.

Siis olisiko herra Sparrowista kivaa, jos vaimoaan ei herra itse kiihottaisi (syystä tai toisesta, eihän sille mitään voi, jos niin on) ja siksi rouva tuijottelisi pornoa ilottelisi kätensä tai lelujen kanssa.


Sano nyt, ettet tarkoittanut sitä noin.

jos minulle kasvaisi iso maha, jalat turpoaisi..
en tietenkään kiihottaisi vaimoani samanlailla kun nyt,
ei sille vaan voi mitään.
kyllähän tuo vaimoni kiihotti minua raskaana ollessaan mahasta huolimatta..
mutta itse maha ja jalat ei kiihottanut yhtään.
joitain miehiä maha kiihottaa ja niille on sivustojakin,
mutta onko se normaalia?
entä kun et ole raskaana ja yllättäisit miehesi noilta sivustoilta?
raskaus on kuitenkin lyhyt aika/poikkeava olotila.
olisi epänormaalia kiihottua vaimostaan pelkästään raskauden takia.

Minusta tässä oli fiksu selitys, jonka ainakin itse ymmärsin hyvin. Mitään tyrmäävää en tästä löytänyt vaikka kuinka luin uudestaan. Siis vaikka Jackilla onkin tapana kirjoittaa "niitä näitä" :D niin tässä oli ihan fiksua tekstiä mielestäni, siis ymmärrettävää ja hyväksyttävää. Ja noista sivustoista joista kerroit, ei ole kyllä mielestäni normaalia, kuten ymmärsin ettei myöskään sinusta.
 
Alkuperäinen kirjoittaja PahaSilmä:
Mä en ymmärrä tota pornoa ollenkaan. Mun mielestä jos toista oikeen panettaa, niin ei se tartte sillon pornoa vetääkseen käteen.

Mun mies on tykännyt musta raskaana ollessa ja tykkää nytkin, koska olen minä. Se ei kiihotu pelkästään siitä, miltä näytän, vaan myös siitä, kuka olen.

Onneksi.

Peesailen myös :wave:
Ei mee meitsin tajuntaan, että turvonneet jalat jotenkin vähentäisi haluja.
Tai siinä tapauksessa ehkä, jos suhde on tosiaan niin pinnallinen eikä tunteita pelissä ole. Kuinka ihmeessä te voitte vanhentua ikinä? Vai sittenkö mennään kirurgille miehen patistamana..?
Mulla taitaa olla aika aikuinen mies vaikkei kolmeakymmentä ookkaan :D
 
Alkuperäinen kirjoittaja Hay-D:
mä ainakin oisin ymmärtänyt täysin, jos mieheni ei olisi niin innoissani seksistä raskaana olevan kanssa. En todellakaan ollut hehkeä nainen turvotuksieni kanssa, rehottavasta karvoituksesta puhumattakaan. Luultavasti mieheni antoi säälistä minulle kun odotimme lasta/lapsia. Pisti silmät kiinni ja ajatteli jotain seksikkäämpää, että saisi vehkeen toimimaan. Mutta en siis todellakaan loukkaannu tästä. Pornon kattelu ei myöskään loukkaa, itsekin harrastan sitä, vaikka haluankin miestäni. Oishan tuo ap:n mies voinut tehdä sitä tosiaan jossain muualla...


ei taida kauheesti tunteita olla pelissä teiän suhteessa.
 
Ap:lle. Älä tuosta liioin pahastu tai lannistu. Varmasti tuo otti itsetunnon päälle, sen ymmärtää kun olet raskaana. Jos et ole jutellut vielä asiasta miehesi kanssa, kannattaa se tehdä mahdollisimman pian. Olen itse huomannut että iän/kokemuksen myötä oppii ymmärtämään ja hyväksymään hyvin monenlaisia ja erikoisia asioita. Ei tule "tuomittua" toista niin herkästi, koska me kaikki olemme erilaisia haluineen päivineen. Toista ei kannata syyllistää liioin tai aliarvioida teoistaan. Kieltämättä tuon "touhuilun" olisi voinut tehdä toisessa huoneessa tai vessassa. Juttele tuo asia tosiaan miehesi kanssa jotta ymmärtää kuinka kurjalta se sinusta tuntui ja pyydä tekemään vaikkapa siellä vessassa. En usko että hän toistaa tuota "virhettään" =)
 
Alkuperäinen kirjoittaja Meduusa:
Ap:lle. Älä tuosta liioin pahastu tai lannistu. Varmasti tuo otti itsetunnon päälle, sen ymmärtää kun olet raskaana. Jos et ole jutellut vielä asiasta miehesi kanssa, kannattaa se tehdä mahdollisimman pian. Olen itse huomannut että iän/kokemuksen myötä oppii ymmärtämään ja hyväksymään hyvin monenlaisia ja erikoisia asioita. Ei tule "tuomittua" toista niin herkästi, koska me kaikki olemme erilaisia haluineen päivineen. Toista ei kannata syyllistää liioin tai aliarvioida teoistaan. Kieltämättä tuon "touhuilun" olisi voinut tehdä toisessa huoneessa tai vessassa. Juttele tuo asia tosiaan miehesi kanssa jotta ymmärtää kuinka kurjalta se sinusta tuntui ja pyydä tekemään vaikkapa siellä vessassa. En usko että hän toistaa tuota "virhettään" =)


jep,
 
Alkuperäinen kirjoittaja Meduusa:
Ap:lle. Älä tuosta liioin pahastu tai lannistu. Varmasti tuo otti itsetunnon päälle, sen ymmärtää kun olet raskaana. Jos et ole jutellut vielä asiasta miehesi kanssa, kannattaa se tehdä mahdollisimman pian. Olen itse huomannut että iän/kokemuksen myötä oppii ymmärtämään ja hyväksymään hyvin monenlaisia ja erikoisia asioita. Ei tule "tuomittua" toista niin herkästi, koska me kaikki olemme erilaisia haluineen päivineen. Toista ei kannata syyllistää liioin tai aliarvioida teoistaan. Kieltämättä tuon "touhuilun" olisi voinut tehdä toisessa huoneessa tai vessassa. Juttele tuo asia tosiaan miehesi kanssa jotta ymmärtää kuinka kurjalta se sinusta tuntui ja pyydä tekemään vaikkapa siellä vessassa. En usko että hän toistaa tuota "virhettään" =)


Oletko ap jutellut asiasta miehesi kanssa?
 
Alkuperäinen kirjoittaja loukkaus:
Mitä mieltä olette tästä? Heräsin yöllä siihen kun ukko katseli pornoa ja "touhus" siinä samalla, mä ja lapsi sen vieressä! En olisi ikinä uskonut ellen olisi omin silmin nähnyt ja nyt olo on tosi pettynyt. Olen raskaana enkä ole tällä hetkellä kovin itsevarma ulkonäöstäni joten tämä tuntuu aika pahalta loukkaukselta. Pitäisikö mun kertoa miehelle että heräsin yöllä vai olla asiasta vain ihan hiljaa? En oikein tiedä mitä kuuluisi tehdä ja että tapahtuuko näin muillakin?



Kerro heti miehellesi.
 
Alkuperäinen kirjoittaja äiti 40plusplus:
en tiedä miten suhtautuisin jos mies housut polvissa katsoisi jotakin, mutta mielestäni saa katsoa kunhan housut on jalassa.
Itse olen lukenut joskus jotakin erottisempaa kirjaa (ilman kuvia tosin) ja pätkän lukaissut miehellekin ja kysäissyt että häiritseekös kun tässä on joku komeampi mies ja riisuu juuri sitä hehkeää kaunotarta jne. Ei häirinnyt kuulema, tai ei ainakaan tunnustanut.
mutta oikeasti katselu ei mielestäni haittaa, eri juttu jos siinä irl olisi toinen nainen kosketeltavana.

Ai että, sama se mitä touhuilee kunhan on housut jalassa ?

:laugh:
 
Ei minua se porno haittais, eikä tumputtaminenkaan. Mutta se ketuttais, että meidän sängyssä tumputtais. Eri asia jos liittyis jotenkin yhteisiin leikkeihin, mutta tässä nyt ei ollu sellainen tapaus. Olis voinut ihan hyvin duunata itseänsä jossain muualla.
 
Alkuperäinen kirjoittaja lumihiutale82:
mun mies on varmaan outo mutta lopetti pornon kattelun sekä itsetyydytyksen kun aloimme seurustelemaan...oli kuulemma poikamiehen juttuja ne.

Ei sun mies oo outo, mun mies on samanlainen!=) Paitsi että pornoo ei oo välittäny kattoo koskaan. Mut tumputtamisen jätti myös kun alettiin seurustelemaan aikoinaan.

Niin ja en mä tykkäis myöskään jos heräisin yöllä ja mies vetelis siinä vieressä ja jos vielä lapsi nukkuu samassa huoneessa
 

Yhteistyössä