mielipiteitä

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja PureJenkkinä
  • Ensimmäinen viesti Ensimmäinen viesti
P

PureJenkkinä

Vieras
Nainen ja mies alkaa suhteeseen. Tulee ero naisen toimesta, koska mies petti luottamuksen tartuttamalla naiselle pysyvän sukupuolitaudin. Mies alkaa lämmittelee toista naista ja se homma kusee ja hän palaa yhteen tämän edellisen naisensa kanssa.
Tulee taas ero ja taas miehelle uusi mielenkiinnonkohde, joka ilmeisesti kusee taas ja taas mies vonkaa naisen takaisin. Tätä tapahtuu monta kertaa.

Mies alkaa haukkumaan naista siitä, ettei tämä nainen osaa luottaa tähän mieheen vaan on aina omalla epäluuloisella käytöksellä rikkomassa suhteen (koska naista häiritsee se, että mies antaa itsestään sellaisen kuvan että on muista naisistakin kiinnostunut yms ja käy lukemassa miehen ja toisen naisen mesekeskusteluita josta ilmeni että mies oli yrittänyt vonkaa toista naista luokseen yöksi samana viikonloppuna kun vonkasi eksänsä luokseen yhdeksi yöksi). Onko outoa, että tulee luottamuspulia, jos suhde on katkonainen ja mies kiinnostuu toisista naisista mutta haluaa kuitenkin aina tämän toisen naisen itselleen. Ainakin leikkikalukseen, jos ei muuta. Näin nainen asian ainakin kokee.

Viimeisimmän eron aikana mies tapasi taas jonkun naisen ja kävi sen kanssa ilmeisesti treffeillä useammin kuin antoi eksälleen ymmärtää ja valehteli asiasta ja jäi siitä kiinni. Nainen sai myös kuulla eri reittejä pitkin, että toinen nainen josta mies on väittänyt että heillä on ollut vain parin lauseen mesekeskustelut , olikin ollut suuremman lämmityksen alla alku vuodesta. Mies siis kiisti alunperin kaikki lämmittelyt.

En nyt halua vastauksia siihen, että on typerää eroa ja palata yhteen tuhat ja yksi kertaa, tiedän sen sanomattakin, vaan siihen että onko naiselta outoa repiä herneitä/menettää luottamus mieheen, joka on innokkaana erojen aikana etsimässä itselleen uutta ja kun jostain syystä tämä uusi ei innostakaan, hän vonkaa vanhan eukon takaisin oikeista naruista vetämällä? Ja vielä ihmettelee miksi nainen ei usko sitä, että mies välittää hänestä aidosti ja että tämä nainen on ainoa jonka kanssa mies haluaa mitään?
 
En vaivaisi päätäni moisella miehellä, kyllä kai se on tullut teille jo selväksi ettette sovi yhteen? Anna miehen mennä menojaan äläkä huoli enää takaisin.
 

Yhteistyössä