Mä keksin äkkiä kaksi syytä:
1. Kaikki täällä on täydellisiä äitejä, täydellisine perheineen. Osa siihen päälle vielä täydellisiä vaimoja ja täydellisiä työntekijöitä.
Jos oma elämä on maailman parasta, silloinhan ihmisen on pakko olla oikeassa. Joka asiassa. Koska on kerran onnistunut elämänsä järjestämään täydelliseksi.
Tämä tarkoittaa, että muut ovat väärässä.
Jos se ei niille muille mene muuten perille, se on sinne lekalla taottava.
2. Täydellinen äiti/vaimo/työntekijä ei pura turhautumistaan ja pahoja päiviään lapsiinsa/mieheensä/pomoonsa, työkavereihinsa. Eihän se edes turhaudu eikä sillä ole pahoja päiviä. Paitsi anonyyminä netissä.
Kun se sitten täällä vaahtoaa nuppi punaisena, kuinka täydellistä oma elämä on ja kuinka ne muut tekee kaiken päin sitä, mihin aurinko ei paista, niin se jaksaa taas oikeassa elämässä hymyillä pullantuoksuisena, seksikkäänä ja asiallisena aina tarpeen mukaan tai vaikka kaikkia samaan aikaan.
Tällaiselle foorumille meitä täydellisiä ihmisiä mahtuu aina riittävän monta, että saadaan ilmaa puhdistava ja piristävä tappelu-, kyräily- tai vittuiluketju aikaiseksi.
Tajusitsä? On se nyt vähän järkijättöistä touhua tulla tänne itkemään muiden tappeluista. Anna meidän järjestää maailman parhaat riidat täällä kaikessa rauhassa ja mene muualle, jos ei miellytä. Muualla ei ole edes niin täydellisiä tappeluketjuja kuin meillä täällä!
:kieh:
