Löytyykö teidän talosta paljon Ikea-tavaraa/huonekaluja?

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja "vieras"
  • Ensimmäinen viesti Ensimmäinen viesti
Varmaan puolet meidän huonekaluista taitaa olla ikeasta. :D Olohuoneessa ainakin tv-taso, kahvipöytä, "kukkahylly" ja kirjahylly. Keittiössä on lasivitriini ja kaikkea pikkusälää, pojan huoneessa expedit-hylly laatikoineen, miehen harrastehuoneessa vierassänky.
 
Sohva, koristetyynyt, tv-taso/lipasto, kirjahyllyt, sängyn ympäri menevät verhotvaijerit, keittiön seinään kiinitettävä pöytä, baarituolit, vessan kaappi, lakanoita, verhoja, joitakin keittiötarvikkeita, seinähylly.

Halvalla kun on pitänyt saada, lisäksi mistään muualta ei löytynyt juuri sellaista sohvaa jonka halusimme. Onhan tuo kestänyt ja todella mukava. Huonekalut yms on kestäneet hyvin siinä missä minkä tahansa muunkin puljun vastaavat.
 
Ikealta keittiökaappeja ja ovat paljon parempiat mitä kylän kalustelevypuusepän tekemät. Raheja on useampi, pidän saiitä että niihin voi itse tehdä pääliset ja eikä silloin tarvitse maksaa muin rungosta. Sekä joitain pientä hyllyä ja kenkälaatikkoa. Laatu on ihan ok kunhan katsoo mitä ostaa.
 
Lapsen sänky (minnen), juniorituoli ja säilytysjuttuja on ikeasta hankittu. Etenkin nuo säilytysjutut ovat jopa nerokkaita, ei sellaisia löydy oikein muualta. Samoin tuo junnutuoli on ihan ehdoton, enkä ole nähnyt moista myynnissä muualla.
 

Yhteistyössä