T
Tarvis
Vieras
Onko kukaan käynyt lääkärillä tätä varten? Tässä harkitsen soittamista Tk:n että saisin jotain pilleriä lentopelkoon.
Katso alla oleva video nähdäksesi, kuinka asennat sivustomme verkkosovellukseksi kotinäytöllesi.
Huomio: Tämä ominaisuus ei välttämättä ole käytettävissä kaikissa selaimissa.
Alkuperäinen kirjoittaja ap:Ajattelin soittaa ja kysyä, nytkin kädet hiessä kun ajattelenkin lentämistä!
Auttaako ne mitään?
Alkuperäinen kirjoittaja JONSERED Baroness of Bastardia:Lukeminen auttaa.. Kunhan valitsee oikein lukemistonsa. Tilastot lentoliikenteen turvallisuudesta verrattuna tieliikenteeseen tai kotona olemiseen ovat tervehdyttäviä.![]()
Alkuperäinen kirjoittaja tarvis:Toivon että olisin niin pihalla etten ymmärrä pelätä.
Se on niin kauheaa se pakokauhu, jalat tärisee ja itse hoen kokoajan jotain kuolemisesta.
Hävettää sekä itseni että ystävieni puolesta.
Alkuperäinen kirjoittaja JONSERED Baroness of Bastardia:Hypnoosi-hoitajalle?
Alkuperäinen kirjoittaja JONSERED Baroness of Bastardia:Alkuperäinen kirjoittaja tarvis:Toivon että olisin niin pihalla etten ymmärrä pelätä.
Se on niin kauheaa se pakokauhu, jalat tärisee ja itse hoen kokoajan jotain kuolemisesta.
Hävettää sekä itseni että ystävieni puolesta.
Liian doupattua ei ole edes lupa ottaa lennolle.
Alkuperäinen kirjoittaja Cassy:Ihan puolella Diapamilla on riittävän rauhoittava vaikutus. Silloin et todellakaan ole "ihan pihalla".
Alkuperäinen kirjoittaja ap:Alkuperäinen kirjoittaja Cassy:Ihan puolella Diapamilla on riittävän rauhoittava vaikutus. Silloin et todellakaan ole "ihan pihalla".
Pakko kai se on soittaa vaikka tuntuu jotenkin tyhmältä.
Siedätyshoidosta ei mitään apua sitä oon tosiaan kokeillut ihan tarpeeksi jo.
Alkuperäinen kirjoittaja Cassy:Alkuperäinen kirjoittaja ap:Alkuperäinen kirjoittaja Cassy:Ihan puolella Diapamilla on riittävän rauhoittava vaikutus. Silloin et todellakaan ole "ihan pihalla".
Pakko kai se on soittaa vaikka tuntuu jotenkin tyhmältä.
Siedätyshoidosta ei mitään apua sitä oon tosiaan kokeillut ihan tarpeeksi jo.
Älä turhaan tunne oloasi tyhmäksi. Et todellakaan ole ainoa.![]()
MUOKS, siis ei ainoa tyhmä, vaan ainoa lentopelkoinen!![]()
Alkuperäinen kirjoittaja reino44:Sitten puristelen lentoemoja takapuolesta jos oikein pelottaa.
Alkuperäinen kirjoittaja sepi:Kärsin kovasta lentopelosta ja kun mikään muu ei enää auttanut kokeilin hypnoosia.
www.hypnoosiin.fi sivuilta varasin ajan itselleni ja kertakäynnillä pääsin siitä pelosta eroon.
Arvaa vaan onko kiva nykyään odotella lomamatkaa!