B
Borkku
Vieras
Alkuperäinen kirjoittaja vieras:Alkuperäinen kirjoittaja Borkku:Alkuperäinen kirjoittaja Horuksen silmä:Alkuperäinen kirjoittaja Greeata:Alkuperäinen kirjoittaja Horuksen silmä:Alkuperäinen kirjoittaja Greeata:Alkuperäinen kirjoittaja Horuksen silmä:Pitäisivät ne halvatun rakkinsa kiinni :kieh:
Eikö sillä ollu ne koirat kiinni ja vielä lyhyessä hihnassa...mutta joutsen oli tullut päin uhittelemaan, mies ei ollu saanu kiskottua koiria taaksepäin ja toinen koirista oli sit saanu otteen joutsenesta.
Vai että lyhyessä hihnassa. Mies kulkee pyörällä koirat lyhyessä hihnassa....Ja pakenee paikalta.
Kuulostaa tosi hyvältä.
Kerrohan nyt Horus, et mikä tuossa mättää?
Niin käsittääkseen asiasta voi olla kahta mieltä, onko pyörällä ajo ja koiran ulkoiluttaminen samalla fiksua vai ei.
Ja ei mua mätä mikään muu kun koiranomistajat :saint:
Mua mättää tällähetkellä kusipäiset lasten vanhemmat jotka opettaa lapsensa kivittämään eläimiä siis niitä koiria.
Mikä hitto siinä on ettei koiria saa lenkittää fillaroimalla? Ai niin se olis se et oli mukana koira.
PYÖRÄILYSTÄ JA KOIRISTA:
Mun käsitys on se, että koiran talutus pyörällä on typerää, koska
1) se on vaarallista sekä pyöräilijälle että koiralle että muille kulkijoille. Mitä jos hihna menee pinnojen väliin tai koira saa sätkyn?
2) koira ei saa siinä samalla tapaa pysähtyä halutessaan nuuhkimaan hajuja, pissaamaan, kakkaamaan, lepäämään.
Oon käsittänyt, että on ihan yleinen koiraihmisten mielipide..
ei se koira juoksulenkillä mitään haistele se on juoksutusta hyvä ihminen ja koira jota juoksutetaan fillarin vieressä juoksee kyllä siinä asiallisesti eikä se remmi pääse mihinkään pinnojen väliin, mutta tämä on tietysti asia mikä on tiedossa ihmisillä jotka toimivat koiriensa kanssa ei välttämättä niiden tiedossa jotka eivät itse ole asiaan perehtyneet ja tää on se yleisin mielipide koiraporukassa, jotka harrastavat koiriensa liikuttamista lenkkeillen kylläki.