A
ap
Vieras
Alkuperäinen kirjoittaja jybis:näin äkkiseltään tosiaan kuulostaa siltä että sun kaveri ole lähdossä sieltä..pitkittää hommaa..lähtöhän on aina vaikeaa,tai siis sen lopullisen päätöksen tekeminen,tulee varmasti mietittyä monia asioita (miten pärjää,miten lapsen voi jne.)
tuo työvuoroihin vetoaminen tuntuu tekosyyltä,mun mielestä se paistaa tuolta tekstistä.
minä tekisin sen ilmotuksen,senkin uhalla että ystävyys menisi katkolle..ja jos kaveris hyvin asian osaa selittää,selventää siis että homman mätämuna on nimenomaan tämä mies ja sen takia tilanne on tämä niin tuskin lapsia otetaan pois,varsinkin jos äiti sitä vyyhtiä rupee itse purkamaan
Tekosyyltä se munkin korvaan kuulostaa! Ja tosiaan, satavarma olen, että saisi sieltä töistä saikkuakin, tasan niin paljon, että saisi asiat kotona kuntoon!
Tässä on nyt mukana mun osalta vihaa, raivoa, surua, sääliä ja vaikka mitä kaveria kohtaan. En edes viitsi kertoa, mitä kaikkea tunnen tätä miestä kohtaan!!!