Laihdutus alkakoon!

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja Ylipainoinen
  • Ensimmäinen viesti Ensimmäinen viesti
Y

Ylipainoinen

Vieras
Kävin äsken tutustumassa Kiloklubin sivuihin, kun olisi tarkoituksena saada ainakin 20 kiloa painoa pois. Tässä on siis muutama kilo myös raskaudesta jäänyttä painoa. Kiloklubin mukaan olin ylipainoinen, joten nyt on asialle tehtävä jo jotain. Vaikka sen näkee peilistä ja kiristävistä vaatteista, että kaikki ei ole kohdallaan, asian lukeminen herätti huomattavasti paremmin. Onko tuo kiloklubi hyvä? Saako sen avulla tuloksia nopeasti?
 
Mä olen sen avulla saanut pudotettua painoa. Sehän tähtää siihen, että tarpeeksi liikuntaa ja terveellisesti ruokaa. Toimi ainakin mulle, nyt alottelen sitä taas uudestaan, kun pari kiloa tullut takaisin. Ja mun mielestä selkeä käyttää myös.
 
Niin, ja mä olen siis muuten ollut normaalipainoinen koko ajan, laihdutin vaan noi 5kg jotka jääny raskaudesta. Jos on kunnolla ylipainoinen, niin voisin kuvitella, että vielä enemmän hyötyä. Tsemppiä ja vihreitä palloja sulle! :)
 
Tsemppiä! Ihan hyvä palvelu on. Itse voin antaa vinkkinä, että suunnittelet päivän ruokailun aina etukäteen, jotta saat ne kaikki pallurat varmasti vihreiksi. Valmista listaa on myös helpompi seurata eikä tarvitse miettiä, että mikähän olisi hyvä ruoka seuraavaksi. :D
 

Yhteistyössä