Katso alla oleva video nähdäksesi, kuinka asennat sivustomme verkkosovellukseksi kotinäytöllesi.
Huomio: Tämä ominaisuus ei välttämättä ole käytettävissä kaikissa selaimissa.
Alkuperäinen kirjoittaja ninaTT:miksi kuluttaa aikaansa, vaivaansa ja rahojansa baarissa istuskelemiseen?
Alkuperäinen kirjoittaja Malla Makoisa:Jos vaikka haluaa tehdä niin? Ei ole sulta pois.
Alkuperäinen kirjoittaja Maira:Alkuperäinen kirjoittaja Malla Makoisa:Jos vaikka haluaa tehdä niin? Ei ole sulta pois.
Eih, miksi sanoit sen...Seuraavana tulee myrsky "ei se multa olekkaan, mutta vauvalta on"... :attn:
Alkuperäinen kirjoittaja vieras:No mun mielestä äidin kuuluu olla 2kk vanhan vauvan saatavilla 24/7. Piste. Vauva on tuossa iässä vielä yhtä äidin kanssa, eikä ymmärrä, miksi äiti ei tulekaan, kun vauvaa itkettää. Ei vauva ymmärrä sitä, että äiti nyt on vaan kavereiden kanssa tuulettumassa. Jos nyt on pakko lähteä jonnekin, niin on tosi hyvä, jos isä on vauvan kanssa, mutta silti se isä ei oo sama kuin äiti. Ehtii sitä käydä niillä omilla riennoilla myöhemminki.
Alkuperäinen kirjoittaja ap:Alkuperäinen kirjoittaja vieras:No mun mielestä äidin kuuluu olla 2kk vanhan vauvan saatavilla 24/7. Piste. Vauva on tuossa iässä vielä yhtä äidin kanssa, eikä ymmärrä, miksi äiti ei tulekaan, kun vauvaa itkettää. Ei vauva ymmärrä sitä, että äiti nyt on vaan kavereiden kanssa tuulettumassa. Jos nyt on pakko lähteä jonnekin, niin on tosi hyvä, jos isä on vauvan kanssa, mutta silti se isä ei oo sama kuin äiti. Ehtii sitä käydä niillä omilla riennoilla myöhemminki.
Ei vauva ollut itkenyt lainkaan kun olin leffassa ja syömässä
Vai oliko vauva NIIN järkyttynyt hylkäämisestä että oli hiljaa itkemättä?
Alkuperäinen kirjoittaja vieras:Alkuperäinen kirjoittaja ap:Alkuperäinen kirjoittaja vieras:No mun mielestä äidin kuuluu olla 2kk vanhan vauvan saatavilla 24/7. Piste. Vauva on tuossa iässä vielä yhtä äidin kanssa, eikä ymmärrä, miksi äiti ei tulekaan, kun vauvaa itkettää. Ei vauva ymmärrä sitä, että äiti nyt on vaan kavereiden kanssa tuulettumassa. Jos nyt on pakko lähteä jonnekin, niin on tosi hyvä, jos isä on vauvan kanssa, mutta silti se isä ei oo sama kuin äiti. Ehtii sitä käydä niillä omilla riennoilla myöhemminki.
Ei vauva ollut itkenyt lainkaan kun olin leffassa ja syömässä
Vai oliko vauva NIIN järkyttynyt hylkäämisestä että oli hiljaa itkemättä?
Jaa-a, enpä osaa sanoa. Ei se ainakaan kiintymyssuhdetta paranna, jos olet pois vauvan luota.
Alkuperäinen kirjoittaja Rieputarallaa:Nyt en tiedä, pitäisikö tämän ketjun luettuaan itkeä vai nauraa... aika uskomatonta skeidaa taas NinaTT:ltä.
Että äiti, joka on parikuisen vauvansa luota pois muutaman tunnin (on kuitenkin huolehtinut että lapsella on ruokaa ja äärimmäisen turvallinen hoitaja, oma isä) on huonosti kiinnittynyt vauvaansa?! Hohhoijaa.
Ap, teet palveluksen perheellesi, kun lähdet kavereidesi kanssa tuulettumaan. Ensinnäkin jaksat itse paremmin arkea ja toisekseen tuet isän ja lapsen välistä, valtavan tärkeää, vuorovaikutussuhdetta kun annat heille kahdenkeskistä aikaa. Sinun ja lapsesi suhteeseen tuo poissaoloaika ei vaikuta, mutta isän ja lapsen suhteeseen se vaikuttaa. Positiivisesti.
Oikein hauskaa ja rentouttavaa iltaa sitten, kun aika koittaa!
Alkuperäinen kirjoittaja vieras:En jaksa lukea koko ketjua, mutta oliko ap:n tarkoituksena saada pönkitystä ulos lähtöön kun noin loukkaantuu viesteistä, joissa ei kannatetakaan ulos lähtöä? Hölmöä edes kysellä, jos vain yksi vastaus kelpaa-
Alkuperäinen kirjoittaja dg:Vai että tästä joku sai elämänsä traumat![]()