V
vierailija
Vieras
Olen iso paha ihminen nautin muiden kurjuuttamisesta, jos siihen pystyn sen teen ja siitä nautin.
Katso alla oleva video nähdäksesi, kuinka asennat sivustomme verkkosovellukseksi kotinäytöllesi.
Huomio: Tämä ominaisuus ei välttämättä ole käytettävissä kaikissa selaimissa.
Montako muumia puuttuu?Olen iso paha ihminen nautin muiden kurjuuttamisesta, jos siihen pystyn sen teen ja siitä nautin.
En halua tuntea ja nähdä erään pilkkaa. Ja minulla on ahdistus häiriö. Nämä ainakin nyt päällimmäisenä.Mihin pyrit välttelyllä? Kerro tavoite, niin voin auttaa asiassa.
Kenen pilkkaa? Tuskin kaipaamasi sinua aikoo pilkata.En halua tuntea ja nähdä erään pilkkaa. Ja minulla on ahdistus häiriö. Nämä ainakin nyt päällimmäisenä.
Mä ainakin välttelen kaikkea. Opintoja enimmäkseen, mutta muitakin hoidettavia asioita. Syytä en tiedä itsekään, kun ne kuitenkin edessä ovat joskus.Mihin pyrit välttelyllä? Kerro tavoite, niin voin auttaa asiassa.
No?Tekis mieli vaan huutaa ja itkeä, kun taas tuli vanhoja asioita mieleen. Asioita, joiden uskoin jo unohtuneen.![]()
Käyttekö te siis jossain tietyssä paikassa molemmat, jossa pitäisi nähdä? Muutenhan tuo on ihan hölynpölyä, ja suurin osa Suomen kansasta välttelee sinua, kun et niitä näe.Mihin pyrit välttelyllä? Kerro tavoite, niin voin auttaa asiassa.
Olisi toki. Kun on vuosia haaveillut, ei oikein jaksa enää uskoa mihinkään. Haaveilukin tuntuu itsepetokselta, kun todellisuus on, mitä on. Silti hyviä haaveita sinulle!Mietin mieluummin kaivattuani, miten komea ja ihana hän on ja miten ihanaa ois nukahtaa hänen syliinsä. Mua sais kaivattu paijata, silitellä ja hieroa, jos haluaisi. Mä ainakin haluisin kosketella kaivattuani ihan joka puolelta. Vaikka ois miten taaperoa tahansa.![]()
Käydään.Käyttekö te siis jossain tietyssä paikassa molemmat, jossa pitäisi nähdä? Muutenhan tuo on ihan hölynpölyä, ja suurin osa Suomen kansasta välttelee sinua, kun et niitä näe.
Kauniita unia myös sinulle jos olet ihastukseniMitä kauneimmat unoset r! Tykkään susta ihan valtavasti. Nuku hyvin!![]()
Minäkin oon haaveillut, vuosikymmeniä. Noh tällaista tämä. Mieluummin suuntaan ajatuksiani hyvään ja kauniiseen kuin pohdin sitä, miten peestä mun elämä oikeasti on. Tietoinen valinta siis. Tietty aina parempi ois, jos tekis oikeasti liikkuja kaivatun suuntaan oikeessa elämässä, mut ei se aina ole niin helppoa kaikkien vanhojen traumojen vuoksi. Huokaus!Olisi toki. Kun on vuosia haaveillut, ei oikein jaksa enää uskoa mihinkään. Haaveilukin tuntuu itsepetokselta, kun todellisuus on, mitä on. Silti hyviä haaveita sinulle!![]()
Ehkä sillä on vaan uusi aikataulu, ellei nyt suorastaan karkuun juokse. Vaikka sekin voi tarkoittaa, että pitää sinusta, mutta ei osaa olla. Kamppaa se ensi kerralla.Käydään.
Nämä tämän tuntemattoman jälkeen on myös jotain muita. Eihän tänne voi mitään laittaa kun heti menee sekaisin. Tuolla toisessakin ketjussa jotkut sanoi samanlaisia asioita, että joku ei ollut häneltä tai että ei halua kirjoitella siellä jne. nnAlanko kääntää aivojani toiseen asentoon? Onnistun siinä kyllä, kun tiedän, että se on välttämätöntä.
En tiedä, sainko ajatuksestasi kiinni.. Lähtökohtaisesti, ei kannata jäädä odottelemaan, että toisella osapuolella kasvaisi tunteet ajan kanssa. Tosin, moni pitää tunteet piilossa. Ota asia jollain keinoin puheeksi ja selvitä välit asap, jos jäänyt jotain ”hiertää” tai epäselväksi ja selkeästi itse koet jännitteen aina kun kohtaatte.Onko mitään mahdollisuuksia suhteelle, jos toinen pitää mutta ei osaa olla sen kaivattunsa kanssa? Miten siinä lähentyy? Vai pitäisikö odottaa, et tulis enemmän tunteita, jos niiden takia se toinen koittais suostua menemään epämukavuusalueellekin?
Mörkö tuu tarkistamaan. SivustaMontako muumia puuttuu?