Lähetä terveisesi kaipaamallesi ihmiselle yöketju

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja vierailija
  • Ensimmäinen viesti Ensimmäinen viesti
Eräänä päivänä sain useita
'oot tosi söpö'-tyylisiä
kommentteja toisaalla.
Sitten minä kipakasti
kirjoitin täällä:
Ei 'söpistely-lässytyksiä'.
En tuolla kenenkään
toisen käyttäjän kommentteja
halunnut lässytykseksi
nimetä tai millään tavalla
ylitunteikkaaksi syyllistää.

✓Se oli eeismi vain.✓
× 🤨🤓🥳🗿😀 ×
 
Mulla on kyllä mennyt opiskelun prokrastionointi jo nextille nevelille. Neljään päivään en ole saanut tehtyä mitään muuta kuin selattua nettiä. Ilalla päätin että valvon niin kauan, että essee on kirjoitettu, mutta niin se on jo puoli kuusi aamulla ja minä olen lukenut varmaan kaikki mahdolliset vauvan ja kaksplussan ketjut, mutta en niitä kirjoja mitä olisi pitänyt, enkä kirjoittanut sitä hemmetin esseetä.
Voisit olla minä. Tarvitset unta. Nuku hyvin. Ja kirjoita harjoituksesi.
 
Perspektiiviä on vähän liikaa ja liian monesta asiasta ja juuri siksi sanon, että osa voisi oikeasti ottaa itseään niskasta kiinni, jos ketjutason lemmenasiat aina vaan itkettää. 🙈🙈🙈
Empatiaa ei ole nimeksikään, jos ei osaa asettua toisten asemaan. Älyä olisi silloin syytä olla sen verran että ymmärtää ettei ymmärrä. Itse en muuten ole itkenyt itsemurhien vuoksi eli kuten sanoin eivät ole vertailukelpoisia ihmisten itkut ja surut. En pidä sua kuitenkaan hermoheikkona itkupillinä vaikka itket sellaisen vuoksi.
 

Yhteistyössä