Itse en ikinä alentuisi moiseen touhuun. Mielestäni on hyvin ala-arvoista,
ja vastuuntonnotonta myydä itseään. Sen verran pitäisi kunnioitaa ja arvostaa
omaa seksuaalisuuttaan, ja intiimejä alueitaan, ettei seksiä harrastaisi tuntemattomien kanssa, eikä varsinkaan joka ilta erimiehen kanssa, eikä VARSINKAAN rahasta.
Minua kuvottaa ihmiset, jotka ovat valmiita maksamaan/ottamaan maksua seksistä. Halveksun jopa porno elokuvien "näyttelijöitä" eli HUORIA. Huoraaminen ei sovi kenellekkään, ja kaikki ihan varmasti saavat elantonsa muillakin keinoin, kuin huoraamalla.
Itsekkin kävin töissä opintojen ohella, ja tienasin parhaillaan lähes 3000e kuukaudessa, tekemällä töitä paljon ja ahkerasti, varsinkin pyhäpäivinä. Tämä vaatii sinulta seksiä viidentoista miehen kanssa. Luulisi että omatuntosi järkkyisi, ja pahasti..
Jos sinulla on n. 1 mies illassa, harrastat seksiä 30 miehen kanssa kuukaudessa. Eli tienaat noin 6000e/kk. Näin paljonko tarvit opintojesi rahoittamiseen? Mikäli et käy yksityistä koulua, joudut maksamaan ainoastaan oppikirjoista ja tarvikkeista. Ja nämä sinulle maksaa kyllä vaikkapa sosiaalitoimisto. Ja jollet halua sosiaalitoimiston apua, riittää että tekisit vaikkapa 4-5 iltavuoroa kuukaudessa, se ei olisi mielestäni sinulta paljon vaadittu!