B
Buumanni
Vieras
Vaikka en kummoistakaan joulua vietä, niin saatanallinen stressi kiusaa. Joka tuutista tulee: "ENÄÄ VIIKKO JOULUUN". Kyllä tää on sairasta.
Katso alla oleva video nähdäksesi, kuinka asennat sivustomme verkkosovellukseksi kotinäytöllesi.
Huomio: Tämä ominaisuus ei välttämättä ole käytettävissä kaikissa selaimissa.
Totta, eikä karkuun pääse!Vaikka en kummoistakaan joulua vietä, niin saatanallinen stressi kiusaa. Joka tuutista tulee: "ENÄÄ VIIKKO JOULUUN". Kyllä tää on sairasta.
Sen voi hyvin loikata yli tekemättä isompaa numeroa siitä. Varmaan vaikeaa, jos on pakko kuunnella radiota tai --- Siis mikä estää elämästä normaalia elämää ennen joulua? Se aivopesuko on niin syvällä, ettei pysty? Muistatko tuota?Minua ärsyttää koko joulu
Sullakin on varmaan jäänyt fosfaatit pois ruokavaliostaKerrankin ei stressaa yhtään.
Päätettiin pysyä koko joulu kotona. Olla vaan, saunoa ja syödä. Ja katsella leffoja. Ehkä voisi vaikka paljunkin vu0okrata. Katsotaan...
Sullakin on varmaan jäänyt fosfaatit pois ruokavaliosta![]()
http://www.saunalahti.fi/arnoldus/ergotism.html
Kääääääääk! Puutostila! Jo alko stressata!
http://www.saunalahti.fi/arnoldus/ergotism.html
Joululimppuja en aio maistaa nyt...
Ilmankin pärjää, mut ei niistä tuoteselosteista enää selviä, missä on mitäkin. Luepa kirja "Puuvillan likainen historia"... Oliko elokuvassa "Häivähdys purppuraa" puuvillaplantaaseja?Maistele, turvallisin mielin, niitä missä ei ole ruista.
Ilmankin pärjää, mut ei niistä tuoteselosteista enää selviä, missä on mitäkin. Luepa kirja "Puuvillan likainen historia"... Oliko elokuvassa "Häivähdys purppuraa" puuvillaplantaaseja?
Tietysti, mut käytä se itse, kuten kuitupellavakin. Ne vaatteet vaan on hinnoiteltu niin kalliiksi, ettei kukaan voi niitää ostaa.Eikö kaikissa noissa vanhoissa missä on orjia ole joko puuvillaa tai sokeriruokoa?
Mun "mamma" teki itse nokkosesta lankaa ja kutoi kangasta. Oli ihanan pehmeää ja silkinhohtoista. Toimisikohan nykyaikana?
https://rukkikuiskaaja.wordpress.com/2015/06/26/nokkosen-kasittely-ja-kehruu-teoriassa/Eikö kaikissa noissa vanhoissa missä on orjia ole joko puuvillaa tai sokeriruokoa?
Mun "mamma" teki itse nokkosesta lankaa ja kutoi kangasta. Oli ihanan pehmeää ja silkinhohtoista. Toimisikohan nykyaikana?
Niin, miten teki sen? Muistatko vaiheita?Eikö kaikissa noissa vanhoissa missä on orjia ole joko puuvillaa tai sokeriruokoa?
Mun "mamma" teki itse nokkosesta lankaa ja kutoi kangasta. Oli ihanan pehmeää ja silkinhohtoista. Toimisikohan nykyaikana?
Tuli väärin tuo: sehän on 22.12.2018Huomenna on se talven lyhin päivä, mut ei sentään pimein, kun ei ole uudenkuunaika enää. Ei ole näkynyt stressiä täällä, vieläkään![]()
"Nimen kiiltäväihoiselle sammakkoeläimelle antoi ympäristöystävällisiä rakennusmateriaaleja myyvä Enviro Build -yhtiö, joka osti nimitysoikeuden huutokaupassa 25 000 dollarilla eli vajaalla 22 000 eurolla."Niin, miten teki sen? Muistatko vaiheita?
https://yle.fi/uutiset/3-10561715
En tiedä, mihin tuon laittaisin![]()