Emmaljungalla tosissaan tuntuu huonoilta ne jouset ja runkokin tuntuu ihan erilaiselta. Meilläkin harkittiin noita kahta ja otettiin sitten ne Brion Zenit-rattaat, ne oli vaan paljon tukevamman oloiset ja oli vielä halvemmatkin. Niihin sai valita pienen tai ison ilmakumipyörän samana hintaan, meillä on isot. Mielettömän hyvät on olleet työntää talvellakin! Ratasosa on aika tilava, joten ihan pienelle voi tuntua suurelta mutta menee takuulla pitkään!
Kankaat on kyllä Briolla huiput, mulla ei ole aina ollut edes sadesuojaa mukana mutta se kangas ei ole imaissut vettä sisäänsä! Mut sadesuojaa pitää kuiteskin käyttää.
Me mietittiin lisäksi Brion Race-ratasta koska siinä on mielettömän hyvät jousitukset, ne on oikein rallirattaat mutta muistelen ettei niissä saa selkänojaa kovin makaavaksi.
Zenitille kuitenkin plussaa täältä :wave: