Kultasormus kyssäri?

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja Pipsa75
  • Ensimmäinen viesti Ensimmäinen viesti
P

Pipsa75

Vieras
Kertokaahan mielipiteenne,mulla on sileä 4mm kihlasormus,vihkisormus 4mm sileä 3xtimantti tähtiupotuksella,nyt haluaisin jonkun kivan kolmanneksi sormukseksi,minkälainen sopisi?en halua mitään isoja timantteja,pitäisi oli upotettua,mutta jotain mikä kimaltelisi.kun mentiin naimisiin niin mies makasi sairaalassa ja ei oikein ollut aikaa katsoa sormuksia ja otin vain nopeasti jonkun hienon ja halvan.
 
8 mm on jo aika leveä,mahtuuko muka sormeen jotain vielä? Ehkäpä jos muokkaisit sormuksia,vaikkapa kihla ja vihki yhteen ja kolmen timantin lisäksi vaikka 2 pienempää ja 1 isompi?
 
Mulla on 5mm keltakultanen kihlasormus, 5mm keltakultanen vihkisormus (vähän "timantteja") ja vielä 5mm valkokultanen sormus... eli siis 15mm sormusta ja kyllä mun sormeen ainakin mahtuu :)
 

Yhteistyössä