Alkuperäinen kirjoittaja vieras:Alkuperäinen kirjoittaja vieras:Mä aina jaksan ihmetellä sitä määrää lapsia jotka on kuntoutuksen / lääkärin kehoituksen, suosituksen vuoksi päiväkodissa tai niin täällä aina sanotaan.
Miksi ei voi suoraan sanoa että oman mukavuuden halun takia isommat on päikyssä niin voi rauhassa elellä vauvan tahtiin.
Näinhän se on. Lääkärit ja neuvolat sanovat mitä äiti pyytää, jos on sitkeä ja vaatii. Kaikille lapsille löytyy terapiantarvettaa, jos on aikaa juosta niissä ja halua.
Mulla ei ensinnäkään ole vauvaa, jonka tahtiin elellä.
Toisekseen, mä en ole vaatinut mitään tutkimuksia, vaan päiväkoti passitti meidät neuvolaan pojan puhumattomuuden takia, sieltä meidät passitettiin tutkimuksiin, joista lähetettiin taas toisiin tutkimuksiin, jne. Ja lastenneurologi piti tärkeänä sitä, että poika jatkaa päiväkodissa edes osa-aikaisesti. Joten totellaan sitten häntä, kai ne jotain tietää näistä asioista.