Kosto exälle!

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja hah
  • Ensimmäinen viesti Ensimmäinen viesti
H

hah

Vieras
Nainen kosti ex-poikaystävälle syömällä kultakalat
Torstai 1.10.2009 klo 11.29

Poliisi joutui selvittelemään eronneen amerikkalaispariskunnan riitaa.

Eronnut pariskunta ajautui rajuun riitaan lauantaina Yhdysvaltain Houstonissa, koska mies oli ottanut pois naiselta koruja, jotka oli ostanut tälle ennen eroa.

Kostoksi nainen nappasi mukaansa miehen asunnosta seitsemän kultakalaa. Hätääntynyt mies soitti poliisin naisen perään. Virkavalta saapui paikalle liian myöhään - nainen oli paistanut kalat ja syönyt niistä kolme.

Poliisin tiedottajan Vance Mitchellin mukaan kalat olivat heidän yhteistä omaisuuttaan, koska ne oli parsikunnan ollessa yhdessä.

- Emme siis voineet tehdä mitään. Mies voi vain nostaa siviilikanteen, jos haluaa, Mitchell sanoi Houston Chroniclen verkkouutisille.

IL
Kerro kaverille Lisää Facebook-sivustolle
 
Mitenköhän se oli valmistanu ne kalat ennen paistamista, mille mahto maistua ja oliko semmosia kunnon lotkoja vai pikkusinttejä... Tarina ei taas kerro kaikkea mitä tahdon tietää!
 

Uusimmat

Kuumimmat

Yhteistyössä