I
Katso alla oleva video nähdäksesi, kuinka asennat sivustomme verkkosovellukseksi kotinäytöllesi.
Huomio: Tämä ominaisuus ei välttämättä ole käytettävissä kaikissa selaimissa.
Alkuperäinen kirjoittaja Ihmettelevä yksilö;24226779:
Alkuperäinen kirjoittaja Ihmettelevä yksilö;24226779:
Luin ensin, että KOIRANI ja raamattu...Kumpikaan ei tietenkään ole "totta" sinänsä. Samasta asiasta puhutaan, mutta eri painotuksin ja eri näkökulmista. Lisäksi tekstejä on kovasti muokattu ja varmasti paljon olennaistakin on jätetty pois... Mikään kirja tässä maailmassa ei voi esitää muuta kuin kirjoittajansa oman totuuden.
Uskovana uskon raamatun olevan totisesti totta ja Jumalan sanaa.
Koraani on Jumalan sanaa, muokkaamattomana pysynyt siitä asti kun se ilmestyi.
islam perusteet
Tiesitkö, että on ihmisiä, jotka osaavat koko Koraanin ulkoa...eli huomaisivat jos Koraania muutettaisiin.
Se, miten höyrypäät puolin ja toisin omaa opustaan tulkitsevat, on oma lukunsa. Molemmat uskonnot antavat täsmälleen yhtälaiset eväät tämän elämän elämiseen, ja niiden väliset erot ovat paljon pienemmät kuin tietämättömät olettavat.
Uskovaisten perusolemushan on jo määritelmällisesti härski ylimielisyys ja täydellinen nöyryyden puute, mutta jotkut haluavat viedä senkin vielä pykälää pidemmälle. Väittäen siis, että "on vain oikeesti tämä yksi mun jumala ja tekin jotka ette rukoile sitä oikeesti rukoilette sitä".Uskooko vieras sitten, että joku pakanauskonto on tosi? Mitä ajattelisit, jos joku kristitty toteaisi, että sinun uskontosi pyhä kirja ei tarkoita mitä sanotaan, vaan sisältää oikeastaan vain piilotetun ilosanoman Jeesuksesta?
Uskovaisten perusolemushan on jo määritelmällisesti härski ylimielisyys ja täydellinen nöyryyden puute, mutta jotkut haluavat viedä senkin vielä pykälää pidemmälle. Väittäen siis, että "on vain oikeesti tämä yksi mun jumala ja tekin jotka ette rukoile sitä oikeesti rukoilette sitä".
En oikein kykene ymmärtämään, miten jollakulla on pokkaa väittää omaa jumalolentoaan paremmaksi tai todellisemmaksi kuin muiden, vaikkei yhdenkään todellisuudesta ole todisteita? No, tämä palautuu taas siihen ylimielisyyteen ja nöyryyden puutteeseen..