kokemuksia ticket to heaven ja Ver de Terre haalareista?

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja mamma
  • Ensimmäinen viesti Ensimmäinen viesti
M

mamma

Vieras
Olen nyt hurahtaut etenkin noihin ver de terre haalareihin siksi että ovat mielestäni kauniimman näköisiä kuin tavalliset reimat sun muut. Ticketilläkin on joitain ihan kivoja yksi värisiä.

Mutta millaisia ovat käytössä?

Etenkin noi välikausihaalarit mietityttää millaisia ominaisuuksia niissä on.

Ja ensi talveksi yritän metsästää käytettyä ver de terre haalaria, mietin kans kokoa onko kuinka isoja ja onko vedenpitäviä yms. Onko kenelläkään ollut?
 
joo ainakin miniq.fi myy niitä ja kans sisukas mutta ei kai just nyt oo talvihaalareita siis (paitsi sisukkaassa on 50%alessakin mutta ne on meidän lapselle pieniä)

Eikö kellään oo kokemuksia? Edes noista Ticketin välikausiasuista?
 
Ver de terre on ainakin kokoa pienempi kun ticket, meillä oli tänä talvena 86cm ticket ja 92cm VdT ja noi olikin ihan saman kokosia eli ver de terre jäi sit käyttämättä. Ver de terre oli musta tyylikkäämmän näköinen mut ticket oli käytännöllisempi, helpompi pukea ja istui lapselle paremmin. Välikausihaalari tulee olemaan tänä vuonna ver de terre ja se taas vaikuttaa peremmalta kun ticketin uffo joka oli syksyllä käytössä.
 
Meillä oli viime kevään, kesän ja syksyn käytössä Ticketin 2-osainen vk-puku. Tosi paljon tykkäsin. Sama puku menee vielä tämän kevään -ovat sen verta riittävää mitotusta.
 

Yhteistyössä