Kokemuksia 4d:stä

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja rv32
  • Ensimmäinen viesti Ensimmäinen viesti
R

rv32

Vieras
Kävin 4d ultrassa rv 28, oli kiva kokemus. Toinen raskaus, vauva näytti ihan esikoiselta, sukupuolta ei kysytty, esikoinen on poika. Nenä näytti vähän leveältä ja suu tai huulet paksuilta, mut kuulemma normaalia, että ovat tuvonneet ;) Vauva näytti muuten terveeltä ja kaikki hyvin.


Kertoisiko muutkin kokemuksiaan, jotka ovat käyneet 4d:ssä.
 
Hei,

Kävimme 4D-ultrassa rv 23. Lääkäri katsoi tosi tarkasti kaikki lapsen rakenteet (selkäranka, sisäelimet, aivot jne.). Kaikki oli tuolloin lääkärin mukaan kunnossa. Hän katsoi myös istukan tilan ja verenvirtaukset. Hän kysyi myös haluammeko tietää lapsen sukupuolen. Halusimme tietää ja hän kertoi, että aivan varmasti tulossa on tyttö ja näytti häpyhuulet ultralla:). 4D-ultralla ei voi esim. selvittää onko lapsella esim. Down-oireyhtymä. Mukaan saimme DVD:n ja ihania kuvia tulokkaasta, nätti tyttö tulossa:) Minusta positiivinen kokemus ja helpotti kummasti omaa mieltä tieto siitä, että kaikki on kunnossa ja lapsi voi hyvin ja oma istukka on myös kunnossa. Suosittelen!
 
Saitteko Kelan korvaukset ultrakäynnistä? Varasin ajan, ja mulle sanottiin, ettei korvauksia luultavasti saa. Tämä kun on tavallaan ylimääräinen käynti yksityisellä ihan omaksi iloksemme! Aika kallista lystiähän se on, 159e!
 

Yhteistyössä