Koiruus

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja hiuho
  • Ensimmäinen viesti Ensimmäinen viesti
H

hiuho

Vieras
Anoppi oli päivällä käymässä. Ei ole varsinaisesti koiraihmisiä, mutta yrittää tulla toimeen tuon meidän turren kanssa.

Koira tykkää leikkiä pallolla ja lapset joskus etsityttävät palloa sillä, piilottavat johonkin, välillä jopa oman paidanhelmansa alle tms. ja koira tietysti touhuissaan etsii.

Anoppi kokeili tänään leikittää koiraa pallolla, heitteli sitä ja koira toi. Yhdessä vaiheessa pallo putosi anopilta maahan ja vieri keinun alle. Koira ei tajunnut juttua ja luuli anopin piilottaneen pallon siltä. Anoppi kumartui sitä ottamaan, Koiraparka näki jotakin pyöreää, luuli, että pallo on taas pistetty paidan sisään ja haukkasi häntä vispaten kiinni anopin toiseen rintaan. :ashamed:

Koira on onneksi lasten kanssa oppinut helläotteiseksi, joten vahinkoa ei tullut. Takapakkia koirasta tykkäämisessä taisi silti tulla. Ja mä olen kamala ihminen, mutta nolouden lisäksi mä olin saada nauruhepulin. Siinä olisi tainnut mennä välit viileiksi anopin ja miniän välilläkin... :whistle:
 
  • Tykkää
Reactions: kiyoko

Yhteistyössä