Klitan koko

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja Arja
  • Ensimmäinen viesti Ensimmäinen viesti
Pitää erottaa sellaiset välimuotoihmiset. Joillakin naislla on kehitys ollut hieman hankalaa. Luonto ei aina heti tiedä tekeekö se tytön vai pojan ja sellaisilla pitkään pilluaan imettäneillä naisilla voi olla pitkä ja lerppu klitta. Tunto ei ole sen parempi kuin pienessäkään, joka on herkkä poimunsa alla.Sopiva on 1 5mm cm x 15 mm
 
Jios klitta on lerppu, niin silloin siinä on sama ongelma, kuin peniksessäkin, jos ei seiso, niin ei seiso.

Oksitosiini nimien aivolisäkehormoni aikaansaa naisella nänni- ja klitoriserektion, emättimen kostumisen ja on edellytys orgasmin saamiselle.

Mikäli nainen on huonolla tuulella, äkäinen, vihainen tms , niin adreanaliinihormoni syrjäyttää oksitosinihormoniin naisen verestä eikä nainen kiihoitu yrittipä mies mitä tahansa.

Klitorishuppu on osa, joka peittää klitoriksen, kuten miehellä esinahka terskan. Mikäli klitoris ei pääse vapautumaan liian ahtaan klitorishupun alta, niin se ei pääse stimuloitumaan yhdynnässä. Tähän vaivaan löytyy taasen apua intiimikirrurgiasta, jossa klitoriskuppuun tehdään viilto vaitsellä, jolloinka klitoris vapautuu ""ahdingostaan"" ja pääsee kiihoittumaan (saa seisokin).

Googlen haulla -intiimikirurgia- löytyy enemmän tietoa, näistä asioista ja hoitolaitoksista, jotka suorittavat erilaisia intiimikirurgian alan korjauksia.
 
minulla oli kerran sellainen naisystävä, jonka clitoris näkyi edestä, oli helppo imuttaa ja samalla sormettaa emättimessä, sai aina orkun tällä käsittelyllä pystyssäkin
 
Osa sekoittaa tässä nyt klitoriksen ja pienten häpyhuulien imeskelyn keskenään. Häpyhuulien imeminen on ihan kivan tuntuista, mutta koska sillä ei vaikuteta sen paremmin klitoriksen kuin vaginankaan tuntoherkkiin alueisiin, se ei tunnu niin hyvältä, että sillä ainakaan meikäläiselle saisi orgasmia aikaiseksi.

Mulla klitta on sen verran pieni (ehkä 1 cm) nyppylä, että imeminen ei kyllä onnistu. Nuoleminen, sormettaminen yms. toki onnistuu pikkusellakin ""nupulla"".
 

Similar threads

A
Viestiä
0
Luettu
475
Seksi
Amberina
A
M
Viestiä
2
Luettu
412
H
M
Viestiä
4
Luettu
2K
Seksi
Tahtoihminen
T
M
Viestiä
2
Luettu
719
Seksi
vaihtelua
V
V
Viestiä
4
Luettu
2K
Seksi
vierailija
V

Yhteistyössä