Klippan triofix turvaistuin

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja lgkjkdfljgfdl
  • Ensimmäinen viesti Ensimmäinen viesti
L

lgkjkdfljgfdl

Vieras
Hei

Millaisia kokemuksia teillä on kyseistä istuimesta ? On harkinnassa ostaa 1 vuotiaalle turvakaukalon jälkeen. Lapsemme on pieni kokoinen ja painoa löytyy vain tuo 9 kg.
 
Olisin myös kiinnostunut kuulemaan käyttäjien kokemuksia Klippan Triofixistä. Alkaa olla ajankohtaista uuden istuimen hankinta.
Toisena vaihtoehtona on Besafen Izi Combi isofix.

Kertokaa ihmeessä mitä mieltä olette! Kiitos vastauksistanne jo etukäteen!
 
Minua häiritsi eniten se, että ei ole kallistussäätöjä. Luulisi tuohon hintaan jo löytyvän. Hobbarissa näytti olevan Cybex Pallas-fix Hobbalo tyrkytyksessä ja taidamme päätyä siihen. Ainakin lyhyen tasteuksen perusteella lapselle on siinä niin paljon parempi asento.
 
Meillä ollut kyseinen isutin käytössä noin 3 kk. Ollaan oltu tyytyväisiä istuimeen..Helppo kiinnittää autoon ja ennen kaikkea istuimella on pitkä käyttöikä. Ainut miinus meidän mielestä on se, että vyöt on todella vaikea saada kireälle.
 

Similar threads

Yhteistyössä