kiukku-iita

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja Minä vaan
  • Ensimmäinen viesti Ensimmäinen viesti

Minä vaan

Jäsen
29.05.2004
883
0
16
löytyykö kellään muulla samanlaista neitiä ku on tämä meidän neiti. ikää on vajaa kaks vuotta, mutta kyllä osaa olla omaa tahtoa mahdottomasti! on meidän toinen lapsi ja esikoinen joka on poika, häviää tälle neidin tahdolle mennen tullen!
välillä suuttuu niin että taju lähtee, ku ei muista hengittää kiukun tullessa...
Olen yrittänyt vaikka mitä keinoja taltuttaa kiukkua, pitänyt sylissä, puhunut rauhallisesti yms. Kiukku kohtausten pitäs neuvolatädin mukaan laantua kolmeen ikä vuoteen mennessä... vuosi siis jäljellä jännättäävää milloin taju lähtee ja milloin ei! onko kellään hyviä vinkkejä miten saada kiukku laantumaan? periksikään ei voi joka kerta antaa..
 
Pikkutarkka ja kiukkunen! Sopivat kyllä kuvaamaan meidän tyttöä...
Välillä toki yhtä hymyä, mutta ku asia ei mene mielensä mukaan niin sitten suuttuu! Oikea Pikku-Myy! mukava kuulla että samanluonteisia tyttöjä löytyy, osaavat varmasti pitää puolensai isompanakin!!
 

Kuumimmat

Yhteistyössä