Kirppiskierros tehty, ostajana ja pitäisi myydäkin

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja kirppistelijä
  • Ensimmäinen viesti Ensimmäinen viesti
K

kirppistelijä

Vieras
Mulla siis nyt 110 cm kokoinen tyttö, ja häneltä on jäänyt pieneksi vaatteita. Eli katselen myyjänkin silmin.

Kävin tänään Villa lyhdyssä eka kerran muuttonsa jälkeen. Huonommaksi muuttui.. jokaisessa paikassa ei oo enää niitä tankoja. Kallis viikkovuokra. Muutenn ok. Löysin 1 trikoopaidan ja 1 lelun.

Kävin eka kerran Simonkylän naperokirppiksellä. Pieni, siisti, ok. löysin farkut, trikoonpaidan, kivan pehmeän joustosamettipaidan ja housut + kesätopin. Yllättävän paljon, koska aluksi vaikutti, että on vaan vauvanvaatetta. Joku hyvä 3 viikon tarjous, jos on myyjänä.

Pitäisi vielä käydä siellä uudella Kumpulan vekarakirppiksellä. Onko kokemuksia? Meneekö hyvin kaupaksi? Nimittäin kun kävin nettisivuilla oli 2 viikkoa 50 e, eli hyvä tarjous. Houkuttaisi ottaa se.
 
Jos olet MLL:n jäsen, niillä on kirppiksiä keväällä. Tiedän, että Espoossa on nyt monena viikonloppuna eri asuinalueilla. Myyntiaika on 2,5 tuntia ja hinta on siellä minne itse menen 15 ?. Kokemuksesta sanon, että ne on suosittuja paikkoja eli tavara vaihtaa omistajaa nopsaan, jos on hinta kohdallaan. Kannattaa käydä MLL:n sivuilla ja etsiä sieltä oman alueen paikallisyhdistys.
 

Yhteistyössä