V
Katso alla oleva video nähdäksesi, kuinka asennat sivustomme verkkosovellukseksi kotinäytöllesi.
Huomio: Tämä ominaisuus ei välttämättä ole käytettävissä kaikissa selaimissa.
Mä olen enemmän huolissaan Suomen sisäisistä levottomuuksista.No onko se oikesti kovin hyvä ajatus opettaa kaksois kansalaisille, miten Suomen puolustus toimii? Jos ne päättääki lähteä takaisin venäjälle tai irakiin ja vie tiedot mennessään?
Onko joku kieltänyt ulkomaalaistaustaisia osallistumasta Suomen yhteiskunnan toimintaan, etenkin velvollisuuksiin?Ai nytkö ulkomaalaistaustaisia sitten halutaankin osallistumaan Suomen yhteiskunnan toimintaan? Yrittäkää nyt päättää.
Ei siellä mitään sotasalaisuuksia kerrota rivimiehille. Perusjuttuja vaan jotka tiedetään kaikkialla muutenkinNo onko se oikesti kovin hyvä ajatus opettaa kaksois kansalaisille, miten Suomen puolustus toimii? Jos ne päättääki lähteä takaisin venäjälle tai irakiin ja vie tiedot mennessään?
Onko joku kieltänyt ulkomaalaistaustaisia osallistumasta Suomen yhteiskunnan toimintaan, etenkin velvollisuuksiin?
RUK ja saattaapi joku mamu pyrkiä upseerin uralle.Ei siellä mitään sotasalaisuuksia kerrota rivimiehille. Perusjuttuja vaan jotka tiedetään kaikkialla muutenkin
Onkin todella huolestuttavaa, jos Somalian tai Irakin armeijoille selviävät suomalaiset talvisodankäynnin salaisuudet.No onko se oikesti kovin hyvä ajatus opettaa kaksois kansalaisille, miten Suomen puolustus toimii? Jos ne päättääki lähteä takaisin venäjälle tai irakiin ja vie tiedot mennessään?
Sitä on haluttu koko ajan maahan saapuneiden osalta. KELA-rahojen vastaanottaminen ei ole osallistumista yhteiskunnan toimintaan.Ai nytkö ulkomaalaistaustaisia sitten halutaankin osallistumaan Suomen yhteiskunnan toimintaan? Yrittäkää nyt päättää.
Mutta sitten jos mamu hakee töitä, niin joko niitä ei saa, tai huudetaan, että se vie suomalaisilta työpaikat. Jos mamu yrittää politiikkaan mukaan ja vaikuttamaan asioihin, saa osakseen jatkuvaa rasismia.Sitä on haluttu koko ajan maahan saapuneiden osalta. KELA-rahojen vastaanottaminen ei ole osallistumista yhteiskunnan toimintaan.
Onpa sun kotimamua kohdeltu kaltoin. Voimia.Mutta sitten jos mamu hakee töitä, niin joko niitä ei saa, tai huudetaan, että se vie suomalaisilta työpaikat. Jos mamu yrittää politiikkaan mukaan ja vaikuttamaan asioihin, saa osakseen jatkuvaa rasismia.