Eli kauanko voi pisimmillään mennä kiinnittymisestä siihen että saa testiin plussan? En löytäny mistään ees googlettamalla. Kiinnostais tietää koska paikansin oviksen aika hyvin ja about viikko siitä eteen päin tuli sellasta tuhrua muistuttavaa vuotoo ihan muutama tippa. Siitäki tuhrusta on aikaa jo 2-3 päivää eli onko tässä vaiheessa liian aikasta vielä testata?
Testaan seuraavan kerran vasta ens viikon alkupuolella jos ei menkat ala, tosin tällä hetkellä ei oo mitään menkkoihin viittaavaa ku normaalisti mulla tulee viimeistään pari päivää ennen menkkojen alkua lonkat kipeiks ja nyt ei oo yhtään kipeinä. Viime vkl aikoihin mulla oli yks ilta lonkat menkkamaisesti kipeinä ja ajattelin et kohta menkat alkaa mut eipä oo ainakaan vielä alkanu.
Muistaakseni oon joskus jostain lukenut, et kolme päivää kiinnittymisen jälkeen hcg:tä vois olla jo tarpeeks plussaan. En muista kyllä mistä, eli en osaa sanoa oliko luotettava lähde.
Mutta oviksesta jos lasket niin 10 päivän päästä saattais näkyä apteekin testeissä ja 14 päivän päästä pitäs jo näkyä. Jos siitä vähentää viikon alkion matkaa ja kiinnittymistä, niin jäljellehän jää just se kolme päivää. Eli sillä periaatteella 7 päivän päästä kiinnittymisestä sit pisimmillään vois mennä plussaan. Onhan niitäkin ihmisiä, joilla istukkahormoni erittyy vielä paljon hitaammin, mutta 99,9 prosenttia meistä saa plussan tolla "aikataululla".
Etkös sä kertonut jossain muussa ketjussa saaneesi jo haamun? Vai oonko nähnyt unta? Plussaonnea jokatapauksessa! +++++
Roskishaamun/plussan oon jo saanu mut nehän ei loppupeleissä merkkaa yhtään mitään. Ja RFSU:n testillä sain testiajan sisällä sellasen haaleen haamun tai viivanpaikan mut sit ku soitin valmistajalle ni sieltä meinattiin et se testi on sillon ollu viallinen koska niihin ei pitäis tulla mitään viivanpaikkoja. Ne aiko lähettää mulle ainaki yhen uuen testin sieltä mut ei ainakaan tänään tullu. Varmaanki tulee huomenna mut mepä ei olla kotona ni testi säästyy joka tapauksessa ens viikkoon.
Tuolla systeemillä minäki päättelin että noin 3 päivää kiinnittymisestä vois jo herkimmissä näkyä mut melkeen kaikilla testeillä pitäis näkyä 14 päivää hedelmöittymisestä ja jos alkio kulkee noin viikon ajan kohti kohtua ennen kiinnittymistä ni sillonhan pitäis jo varmemmin näkyä sen 7 päivää kiinnittymisestä.
nostanpa tätäkin.. eli mulla 13.1 pientä paperiin tulevaa vuotoa. Ja nyt jo 18 päivää siitä..oletan siis olevan kiinnittymis vuotoa,sopisi ovislaskelmiini. eilen sain ekan josta voin sanoa "varmasti" että oli haamu. tänä aamuna sama. no kävin labran testissä virtsasta NEGA! huomenna uus testi labrassa ja nyt myös verastä kans. viim menkat 12.12........... terveydenhoitaja oli myös sitä mieltä että vaikka olisi tuulimuna tai ulkoinen raskaus plussa olisi todennäköisesti jo tullut. Jospa siis kuulun siihen murto-osaan jolla erittyy hitaammin virtsaan Hcg. vaikkakin en tiedä onko se mahdollista jos edellisissä raskauksissa n. viikon sisään plussannut myöhässä olevista menkoista.. kaikki raskaus oireet löytyy mitä on ollut edellisissäkin