kesällä Tanskaan

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja poikia3
  • Ensimmäinen viesti Ensimmäinen viesti

poikia3

Aktiivinen jäsen
10.04.2006
5 721
0
36
Kesäreissusta on tulossa totta, joten mielelläni ottaisin kaiken infon vastaan jos tietoa joltain löytyy.

Lähdemme kesällä vain neljän päin reissulle, johtui exän temppuilusta. Lento ja kolmen päivän majoitus Billundista on varattu. Torstaina lennetään Köpikseen, josta jatketaan vuokra-autolla. Torstaina olisi aikaa katsastaa jotakin, joko matkalla Billundiin tai sitten käväistä meren rannalla. Joten paikoista otetaan ehdotuksia vastaan.

Perjantai ja lauantai on tarkoitus viettää Legolandissa, ja liputkin kahdeksi päiväksi tuli majoituksen yhteydessä. Puisto meni kahdeksalta kiinni, joten katsoin viisaimmaksi yöpyä vielä legoseikkailun jälkeen Billundissa.

Löysin lähistöltä Givskundin eläinpuiston, jonne ajattelimme mennä sunnuntaina, mutta päivä on pitkä, ja siihen iltaan, kun kone lähteen klo 22 jälkeen on aikaa. Joten jotain tekemistä matkalle kohti lentokenttää vielä mielelläni ottaisin, ehdotuksia? Kaupathan ainakin ovat sunnuntaisin kiinni, ja väsyneitäkin varmaan tuossa vaiheessa jo ollaan.

 

Yhteistyössä