Kertokaa nyt uudelle äidille että mikä ero on 150e ja 35e haalarissa?

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja tiedustelee nöyrimmin
  • Ensimmäinen viesti Ensimmäinen viesti
Minä ostin taaperolle täksi talveksi haalarin, jonka koin olevan laadultaan hyvä, kestävä ja se miellytti minun silmääni.

En koe, että mitenkään pröystäilisin, enkä välitä mitä muiden lapsilla päällä. Pystyin ostamaan juuri sen minkä halusin niin miten se on teiltä muilta pois? Ja hassua kun täällä puhutaan kirppishaalareista, eikö niillä ole merkkejä? Itse ainakin olen nähnyt kirppareilla Mola, Reimaa jne. Menettääkö vaate sen merkkinsä kun siitä tulee kerran käytetty?

Eniten ne ketkä ostavat halpiksia pitävät yllä tätä katkeran kuuloista mantraa siitä miksi joku muka ostaa lapselleen kallista. Sitten tulee vastauksia että moni arvostaa laatua muttei arvostele muita. Mutta sama meno jatkuu. Olette ihan totta tosi kateellisen kuuloista sakkia!
 
[QUOTE="hmmmmm";22098718] Ja hassua kun täällä puhutaan kirppishaalareista, eikö niillä ole merkkejä? Itse ainakin olen nähnyt kirppareilla Mola, Reimaa jne. Menettääkö vaate sen merkkinsä kun siitä tulee kerran käytetty?
[/QUOTE]
Menettää :)

Jos hyväksyy haalarin ostamisen kirpprilta, mutta ei uutena, niin mistä tiedät, onko vaate ollut yhdellä vai kahdella lapsella. Paitsi jos tunnistaa kuosit ja mallit eri vuosilta. Ja sitten mietityttää miksi kukaan joka ei lastenvaatteisiin halua panostaa, osaisi ne ulkoa :whistle: Vai saako kirpparilta ostaa vain ja ainoastaan halpishaalareita?
 

Yhteistyössä