Kertoisitteko totuuden

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja Totuus
  • Ensimmäinen viesti Ensimmäinen viesti
T

Totuus

Vieras
Mieheni veli on saamassa toista lasta vaimonsa kanssa, esikoinen heillä nyt 2v ja tulevan laskettu aika on syyskuussa. Satunpahan vain tietämään, että tämä vaimo pettää miestään, enkä ole ainoa, joka on nähnyt näin olevan, myös mieheni äiti on nähnyt omin silmin. Hän ei kuitenkaan uskalla puuttua asiaan, mutta ei jaksaisi katsoakaan, kun omaa poikaa petetään!

Mikä siis neuvoksi? Miten kertoa asiasta ilman, että kaikki syyttävät sen jälkeen minua perheen rikkomisesta?? En itsekään enää jaksa kuunnella tämän typerän vaimon esittämistä ja valehtelua!

Kiitos vinkeistä. :)
 
Aika kurjaa sille miehelle jos kaikki jatkaa valehtelua. Kyllä se totuus valkenee jossain vaiheessa ja silloin viimeistään menetätte luottamuksen, kun ette kertoneet, vaikka tiesitte.
 

Yhteistyössä