kenellä siirtynyt laskettu aika myöhemmäksi (esim 11pvää) ultrassa ja normi kierto? entäs kumpi syntyi,tyttö vai poika?

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja np
  • Ensimmäinen viesti Ensimmäinen viesti
N

np

Vieras
mulla kolme (poikaa)ja ultrien mukaan raskaudet on aina näyttäneet 1-4päivää enemmän kuin menkoista laskettu,mutta la ei ole siirretty ikinä.

nyt mulla piti olla 12+0,mutta olikin 10+1, eli alkio/sikiö oli pienempi kuin menkkojen mukaan laskettu.

onko ollut terve ja kasvanut loppuun asti normaalisti?
sukupuolikin kiinnostais, vaikkei tällä varmaan merkitystä ole..elättelen vaan vielä tyttötoiveita kun viimenen raskaus.

en ottanut uutta aikaa np-ultraan ja nyt mietinkin että pitäiskö sittenkin. kötilö kyllä sanoi et kaikki näyttää hyvältä ja kyllä se turvotus näkyis nytkin jo jos jotain suurempaa olis vikana.
 
mulla oli menkkojen mukaan laskettua aika 21päivä, varhais ultrassa tuli lasketuksi 8 päivä. np-ultrassa siirrettiin 10. päivään. terve poika syntyi 20 päivä.
 

Yhteistyössä